Kierowca zwariował

Był pod wpływem amfetaminy i uciekał przed policją. 25-latek nagle wyciągnął nóż!

2022-10-03 11:04

Kujawsko-pomorskie: 25-letni kierowca wykazał się skrajną głupotą. Do samochodu wsiadł pod wpływem amfetaminy. Gdy policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego chcieli go zatrzymać do kontroli, mężczyzna rzucił się do ucieczki. Mało tego - zatrzymany groził funkcjonariuszowi nożem. - Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności - przekazuje asp. Marta Błachowicz.

Chwile grozy przeżyli policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego. To kolejny odcinek walki funkcjonariuszy z kierowcami, którzy wsiadają do auta po alkoholu lub po używkach. W miniony piątek (30.09.2022 r.) około godziny 20:30 przedstawiciele „drogówki” zauważyli kierowcę seata, który jechał z włączonymi światłami awaryjnymi. Policjanci wydali polecenie do zatrzymania pojazdu, jednak kierowca przyśpieszył i zaczął uciekać. - Po kilkunastu minutach zatrzymał się wjeżdżając z dużą prędkością na chodnik. Kiedy podbiegł do niego policjant, zaczął wymachiwać w jego kierunku nożem a następnie ponownie podjął ucieczkę odjeżdżając samochodem - informuje nas asp. Marta Błachowicz z KPP Aleksandrów Kujawski.

Policyjny pościg w Kujawsko-Pomorskiem. 25-larek wjechał do rowu

Policjantka dodaje, że pościg rodem z kina akcji zakończył się w Służewie, gdzie kierowca wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci w celu uniknięcia zderzenia z seatem również zjechali na pobocze a następnie do rowu. 25-letni kierowca został zatrzymany. Okazało się, że kierował pod wpływem amfetaminy. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

- 25-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji, kierowania samochodem pod wpływem amfetaminy oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zadecydował o 3-miesięcznym areszcie dla podejrzanego - podsumowuje policjantka w komunikacie, przesłanym do mediów.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Mija rok od tragicznej śmierci żołnierza, którego zabił pijany kierowca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE