Wałęsa czeka na policję, by ta go doprowadziła na rozprawę

i

Autor: Alex Marcinkowski Wałęsa czeka na policję, by ta go doprowadziła na rozprawę

Szokujące słowa

Wałęsa przestał pić, bo nie stać go na alkohol. Wstrząsające wyznania

2022-08-23 12:27

Sławomir Wałęsa (50 l.), najbardziej znany syn prezydenta Lecha Wałęsy, miał iść na przymusowy odwyk alkoholowy. Nie pójdzie bo, jak zapewnia, sam przestał pić. Przestał bo przez drożyznę nie stać go na kupno alkoholu. Wałęsa boi się, że po kolejnych podwyżkach nie będzie stać go na zapłacenie nowego rachunku za prąd. Syn Wałęsy już raz miał odcięty prąd za niepłacenie rachunków. Wtedy prąd ciągnął od sąsiadów.

Sławomir Wałęsa: Przestałem pić, bo wszystko jest drogie

- Przestałem pić, bo wszystko jest drogie. To nie żaden odwyk to spowodował, tylko warunki ekonomiczne. Na razie nie dostałem wezwania na przymusowy odwyk. Czekam na rachunek za prąd i podwyżkę czynszu za mieszkanie. No nie mam na alkohol - mówi nam Sławomir Wałęsa (50 l.). Sąd Rejonowy w Toruniu na wniosek dzieci Lecha Wałęsy postanowił o przymusowym leczeniu odwykowym Sławomira Wałęsy. To najbardziej "barwna" postać w klanie Wałęsów. - Nie dostałem jeszcze żadnego wezwania na odwyk. Nie wiem, kiedy dostanę - mówi nam mężczyzna. Dalszy ciąg materiału znajdziecie pod galerią, w której opisujemy wydarzenia z 2020 roku i filmem.

Czytaj też: Awantura w rodzinie Lecha Wałęsy! Syn nie chce przyjechać. Fatalna atmosfera

Szok! To Wałęsa!

Syn prezydenta Wałęsy od lat mieszka w niewielkiej kawalerce na toruńskim Rubinkowie, w bloku o złej sławie. 

- Mam takie same problemy jak wszyscy Polacy. Ta drożyzna jest nie do wytrzymania. Nie piję, bo nie stać mnie po prostu na alkohol - mówi naszemu dziennikarzowi. 

Teraz, podobnie jak wszyscy Polacy, Wałęsa czeka na nowe taryfy za prąd.

 - Nie wiem, czy będę miał tyle, aby zapłacić po podwyżkach za prąd - wyznaje.

Sławomir Wałęsa już raz miał odcięty prąd za niepłacenie rachunków. Wtedy ciągnął prąd od sąsiadów. Ponad rok temu sąd wydał postanowienie o umieszczeniu Sławomira Wałęsy na przymusowym leczeniu odwykowym, lecz do dzisiaj Wałęsa nie dostał wezwania.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

QUIZ. Lech Wałęsa wciąż szokuje. Co wiesz o jego historii?

Pytanie 1 z 10
W którym roku Lech Wałęsa otrzymał pokojową nagrodę Nobla?

O wychodzeniu z alkoholizmy, problemach jakie czekają przez chorym oraz jego rodziną posłuchaj w podcaście "DROGOWSKAZY".

Listen to "Mnie też to boli. O wychodzeniu z alkoholizmu" on Spreaker.