Uwięziony lisek pływał przy brzegu Wisły. Akcja strażników z Torunia

2021-08-19 9:03
Uwięziony lisek przy brzegu Wisły
Autor: Straż Miejska w Toruniu Uwięziony lisek pływał przy brzegu Wisły. Akcja strażników z Torunia

Strażnicy miejscy z Patrolu Eko z Torunia w akcji. Tym razem funkcjonariusze musieli pomóc małemu liskowi, który był uwięziony w zaroślach wodnych i nie mógł się wdrapać się na wysoki, wybetonowany brzeg. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Uwięziony lisek pływał przy brzegu Wisły. Akcja strażników z Torunia

Strażnicy miejscy z Torunia pochwalili się udaną akcją kolegów z Patrolu Eko. We wtorek (17.08.2021) funkcjonariusze ratowali małego liska, który pływał przy brzegu Wisły, niedaleko mostu kolejowego. Informację o tym zdarzeniu przekazał mieszkaniec grodu Kopernika, który nie był w stanie samodzielnie wydostać zwierzaka. - Dyżurny wysłał natychmiast w to miejsce funkcjonariuszy Patrolu Eko Straży Miejskiej w Toruniu. Mundurowi potwierdzili tą informację. Lis był uwięziony w zaroślach wodnych i nie mógł się wdrapać się na wysoki, wybetonowany brzeg - informuje Adam Kowalski z SM w Toruniu.

Czytaj też: Chwile grozy na drodze w Toruniu. Kierowca BMW potrącił 21-latka na hulajnodze

- Strażnicy, przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyciągnęli rudzielca z wody. Lisek był w hipotermii, dlatego został przewieziony do weterynarza w celu udzielenia pierwszej pomocy, a następnie do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w Kobylarni, gdzie nabiera sił przed powrotem na wolność - podaje Adam Kowalski na stronie Straży Miejskiej w Toruniu.

Na szczęście w tym przypadku wszystko dobrze się skończyło. Właściwą postawą wykazał się mieszkaniec Torunia. Pamiętajmy, jeśli widzimy nietypową sytuację związaną ze zwierzęciem - koniecznie powiadommy odpowiednie służby. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Tak zmieniał się Toruń przez ostatnich 37 lat!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE