Drogówka

i

Autor: KMP Toruń

Drogówka

W jeden dzień toruńska drogówka wlepiła kierowcom 200 mandatów. To efekt akcji "Prędkość"

2023-09-22 7:54

Celem zakrojonych na szeroka skalę działań jest zdecydowane ograniczenie liczby wypadków drogowych, których przyczyną jest bardzo często brawurowa jazda kierowców.

Prędkość

Już od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili w powiecie toruńskim wzmożone kontrole pojazdów.Ich działania skoordynowane były w ramach działań "Prędkość", które trwały w środę do godziny 22:00.

- Policjanci wykorzystują do takich akcji dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator - wyjaśniła asp. Dominika Bocian, oficer prasowy KMP w Toruniu. 

Policja apeluje

W ramach akcji mundurowi skontrolowali w sumie 264 kierowców i ich pojazdy. - W 198 przypadkach przekroczyli oni prędkość. 184 amatorów szybkiej zady otrzymało mandaty karne, wobec pozostałych funkcjonariusze skierowali wnioski do sądu lub zastosowali pouczenia - informuje Bocian. - Apelujemy do kierujących o rozsądek. Brawura i nierozważna jazda mogą prowadzić do ludzkiej tragedii. Pamiętajmy również o tym, że prędkość należy dostosować nie tylko do znaków drogowych, ale także do warunków panujących na drodze - dodała.

Źródło: W jeden dzień toruńska drogówka wlepiła kierowcom 200 mandatów. To efekt akcji "Prędkość"