W Toruniu powstanie osiedle w ramach programu Mieszkanie Plus [WIZUALIZACJE, ZDJĘCIA]

2019-10-07 11:53

Po trzech latach przygotowań, Toruń wreszcie się doczekał! Do magistratu złożono wniosek o pozwolenie na budowę osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus. Cała inwestycja zakończy się w roku 2022.

W sumie to 320 mieszkań, a osiedle powstanie przy ulicy Okólnej. W budynkach będzie 320 komfortowych mieszkań. W sumie, to osiem czterokondygnacyjnych budynków. Najwięcej mieszkań będzie dwupokojowych, choć nie brakuje też mieszkań o wiele większych. 8% to kawalerki, a 16 z nich będzie przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na osiedlu będzie blisko 400 miejsc parkingowych.

- Dzisiaj został złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Myślimy, że jeszcze w tym roku je uzyskamy i w marcu chcemy ruszyć z budową. Myślę, że budowa zajmie ok. 2 lat. Jestem absolutnie przekonany, że wszystkim mieszkańcom będzie się w tych mieszkaniach po prostu dobrze żyło - mówi prezes PFR Nieruchomości SA Mirosław Barszcz.

Wkład Torunia to blisko 4,5 hektarowa działka. Osiedle powstanie w zadbanej i spokojnej okolicy, w sąsiedztwie istniejącego już osiedla, ścieżki spacerowo-rowerowej, chodników i oświetlonych ulic. Przewidziano tereny rekreacyjne oraz plac zabaw. Koszt wynajmu będzie o wiele niższy, niż ceny rynkowe. Dodatkowo - będą możliwe dotacje do czynszu. Mówi prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Prezydent Michał Zaleski o osiedlu w ramach Mieszkania Plus

W sąsiedztwie osiedla znajdują się przystanki autobusowe, sklepy, przedszkole, szkoła, centrum kultury, przychodnia lekarska, a nawet stacja kolejowa. Obok inwestycji w Toruniu, najbardziej zaawansowanym projektem w województwie kujawsko-pomorskim jest inwestycja w Nakle nad Notecią.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE