Wiedziała, że ma koronawirusa. Mimo to chodziła po sklepach i robiła zakupy [ZDJĘCIA]

2020-05-07 10:49 KORZ, EIB

Karolina L. (39 l.) dobrze wiedziała, że jest chora i zgodnie z prawem nie powinna wychodzić z mieszkania. Kobieta za nic miała zdrowie innych. Chodziła na zakupy tak, jak gdyby nigdy nic. 39-latka na kwarantannę posłała kilkanaście osób.

- Jesteśmy zdenerwowani. A pan by nie był. Widzi pan co się dzieje. Ona nie powinna wychodzić z mieszkania. Wychodziła. Czy to w porządku? Ja razem z żoną przeprowadziliśmy dezynfekcję klatki schodowej – mówi nam jeden mieszkańców kamienicy przy ulicy Kopernika w Toruniu.

Pan, z którym rozmawiamy, to sąsiad Karoliny L. Ta 39-letnia kobieta jest zarażona koronawirusem. Choroba u niej przebiega praktycznie bez objawów. Dlatego kobieta nie trafiła do szpitala, tylko przebywała w swoim mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Kopernika.

Zamiast tego kobieta poszła sobie po zakupy do dwóch sklepów w centrum Torunia. W tym samym czasie dzielnicowy razem z funkcjonariuszem żandarmerii wojskowej chciał sprawdzić czy jest w domu. Karolinę L. dzielnicowy spotkał na ulicy.

Kobieta w poniedziałek (04.05) została tymczasowo aresztowana na dwa miesiące. Osoby, z którymi miała kontakt muszą przejść 14 dniową kwarantannę.

PRZECZYTAJ: Maleńki Franio walczy o lepsze życie. Najpierw operacja serduszka, a później rączki. Pomóż malcowi z Torunia!

Fałszywy policjant. Rozpoznajesz? Dzwoń na policję

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.