Włocławek: Zbrodnicza szajka w rękach policji. Mnóstwo zarzutów!

2019-12-10 10:53 EITOR
Włocławek: Zbrodnicza szajka w rękach policji. Mnóstwo zarzutów!
Autor: CC Pixabay.com Włocławek: Zbrodnicza szajka w rękach policji. Mnóstwo zarzutów!

Funkcjonariusze z Włocławka która dokonała kradzieży z włamaniem na terenie miasta. Czterej zatrzymani w wieku od 24 do 38 lat mają na swoim koncie także inne przestępstwa i co za tym idzie - grozi im bardzo długa odsiadka. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku ustalili i zatrzymali pod koniec ubiegłego tygodnia 4 mieszkańców Włocławka, podejrzanych o włamanie w listopadzie br. do domu jednorodzinnego i zrabowanie z jego wnętrza mienia o łącznej wartości ponad 50 tys. zł.

- Ich łupem padł sprzęt elektroniczny, biżuteria, kosmetyki, a nawet ubrania i środki czystości. Mundurowi zgromadzili obszerny materiał dowodowy pozwalający na postawienie mężczyznom w wieku 24, 34, 36 i 38 lat zarzutów kradzieży z włamaniem. Jak się okazało, przestępstwa tego dokonali w warunkach recydywy, a 34-latek w warunkach „multirecydywy” - informuje nas st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z zespołu prasowego KMP we Włocławku.

Gang włamywaczy we Włocławku. Będą kolejne zarzuty!

Śledczy, na podstawie zebranych materiałów, przedstawili także 38-latkowi zarzuty kradzieży z włamaniem do garażu, do samochodu ciężarowego, kradzieży artykułów spożywczych z supermarketu oraz kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

- Jego 34-letni kompan usłyszał dodatkowo zarzut kradzieży z włamaniem do jednej z hurtowni w mieście. Jak ustalili mundurowi, czynu tego dokonał w warunkach „multirecydywy”, zwanej inaczej recydywą wielokrotną. Oznacza to, że konsekwencje popełnionych przestępstw będą bardziej dotkliwe i z pewnością mężczyzna trafi za karty na dłużej. Z kolei 36-latek usłyszał dodatkowo zarzut kradzieży z włamaniem do salonu optycznego i kradzieży alkoholu z miejscowego sklepu - informuje policjantka z Włocławka.

Wszyscy zatrzymani zostali decyzją sądu tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci nie wykluczają możliwości przedstawienia im kolejnych zarzutów.