Witraż z Matką Boską

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Wniebowzięcie NMP 2021: Czy 15 sierpnia trzeba iść do kościoła? / Zdjęcie ilustracyjne

Wniebowzięcie NMP 2021: Czy 15 sierpnia trzeba iść do kościoła?

2021-08-15 6:30

Wniebowzięcie NMP 2021 jak co roku wypada 15 sierpnia. Wielu kojarzy ten dzień z nazwą Matki Boskiej Zielnej. Czy to święto nakazane? Czy trzeba iść do kościoła? Praktykujący katolicy nie powinni mieć żadnych wątpliwości. W poniższym artykule na se.pl przeanalizujemy najważniejsze kwestie związane z Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny.

Wniebowzięcie NMP 2021: Kiedy wypada?

Wniebowzięcie NMP 2021 to jedno z najważniejszych świąt dla praktykujących katolików. Kojarzone również jako Matki Boskiej Zielnej co roku wypada 15 sierpnia i oczywiście nie inaczej jest w 2021 roku. Tego dnia chrześcijanie czczą Matkę Boską Wniebowziętą, patronkę ziemi i roślinności. W kościołach kapłani święcą zboże, kwiaty i inne rośliny, a rolnicy dziękują za zebrane plony oraz proszą o kolejne. Czy tego dnia katolicy mają obowiązek uczestnictwa we mszy świętej? Nie ma tutaj żadnych wątpliwości.

Czytaj też: 15 sierpnia, Matki Boskiej Zielnej 2021: Co to za święto? Zwyczaje, tradycje

Wniebowzięcie NMP 2021: Czy 15 sierpnia trzeba iść do kościoła?

Co roku dnia 15 sierpnia wielu Polaków udaje się do kościołów. Prawo, którego przestrzeganie jest obowiązkiem praktykującego katolika nie zostawia wątpliwości. 15 sierpnia to dla chrześcijan święto nakazane, co oznacza, że są oni zobowiązani do uczestnictwa w mszy świętej. W 2021 roku Wniebowzięcie NMP wypada w niedzielę, więc katolicy nie muszą szczegółowo analizować przepisów. 

15 sierpnia, Wniebowzięcie NMP 2021: historia święta

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny jest przedmiotem dogmatu Kościoła katolickiego, ogłoszonego przez papieża Piusa XII 1 listopada 1950 r w konstytucji apostolskiej Munificentissimus Deus. Zgodnie z dogmatem - po zakończeniu swojego ziemskiego życia Najświętsza Maryja Panna została z ciałem i duszą wzięta do wiecznej chwały. Wydarzenia związane z zakończeniem ziemskiego życia Maryi zaczęto upamiętniać w V wieku na Wschodzie przez obchody święta Zaśnięcia Matki Bożej.

15 sierpnia jest też świętem wojska polskiego i w wielu miastach będziemy obserwować szczególne wydarzenia z nim związane. Przed udaniem się do kościoła i na obchody warto zapoznać się z prognozą pogody na Matki Boskiej Zielnej 2021.

Absurdalna lekcja religii. Kościół chce leczyć homoseksualizm elektrowstrząsami! Komentery Adama Federa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE