Wojsko ruszyło na ulice Torunia. Wspiera policję w działaniach [ZDJĘCIA]

2020-04-06 9:21 EITOR

Koronawirus spowodował wzmożone patrole na ulicach Torunia. Już nie tylko Policja i Straż Miejska, ale także Żandarmeria Wojskowa sprawdza, czy mieszkańcy grodu Kopernika przestrzegają zasad izolacji. - Dzięki tej współpracy na ulicach pojawia się większa liczba patroli podejmujących interwencje w związku ze zgłoszeniami - twierdzi podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Koronawirus zmienił bardzo wiele w życiu mieszkańców Torunia. Niestety nie możemy korzystać w 100% z pięknej pogody, którą obserwujemy od kilku dni. Zasad izolacji pilnują policjanci, którzy na co dzień współdziałają z różnymi służbami, organami państwowymi i samorządowymi. Przykładami instytucji, z którymi współpracuje Policja są m.in. Straż Miejska i Żandarmeria Wojskowa. Teraz do funkcjonariuszy w patrolach dołączą również Wojska Obrony Terytorialnej. Skierowanie do służby dodatkowych przedstawicieli służb powoduje, iż na terenie Torunia i powiatu zwiększa się liczba służby patrolowej.

- Zadaniem łączonego patrolu - policjanta i funkcjonariusza innej służby jest przede wszystkim reakcja na zgłoszenia mieszkańców dotyczących niepokojących zdarzeń, podejmowanie działań prewencyjnych, zapobieganie popełnianiu przestępstw oraz wykrywanie sprawców popełnianych czynów zabronionych. Dodatkowymi zadaniami dla służb są kontrole dotyczące prawidłowego przemieszczania się osób i pojazdów związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się pandemii - przekazuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Służby zapewniają, że wszystko to ma istotne znaczenie dla utrzymania bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w związku z wprowadzeniem dodatkowych ograniczeń.

- Chodzi o to, aby mieszkańcy czuli się jeszcze bardziej bezpiecznie mogąc liczyć na szybką pomoc ze strony służb, gdy zajdzie taka potrzeba. Wszystkie formacje bardzo cenią sobie tę współpracę ze względu na możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń - podsumowuje podinspektor Dąbrowska.

Redakcja ESKA INFO Toruń apeluje o przestrzeganie zasad izolacji. Zdajemy sobie sprawę, że jest to dla wielu męczące, ale tylko w ten sposób możemy sobie szybko poradzić z pandemią.

Życzenia od Straży Miejskiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.