Wybory 2019. Czy mieszkańcy Torunia znają kandydatów? [SONDA]

2019-10-09 12:16
Czy mieszkańcy Torunia znają kandydatów? Wybory 2019 coraz bliżej
Autor: ESKA INFO Toruń Czy mieszkańcy Torunia znają kandydatów? Wybory 2019 coraz bliżej

Wybory parlamentarne 2019 już za kilka dni. 13 października spotkamy się przy urnach wyborczych, aby głosować na naszych kandydatów do Sejmu i Senatu. Czy mieszkańcy Torunia znają tych, którym mogą zaufać w najbliższą niedzielę? Sprawdzał reporter ESKA INFO Toruń!

Jedni idą wyłącznie z obywatelskiego obowiązku, inni - bo wierzą, że każdy głos ma znaczenie i każdy głos współdecyduje o losach kraju. W sumie, wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów. Ilu z nich zasiądzie w ławach po raz pierwszy?

Grudziądz, Toruń i Włocławek ma szanse reprezentować w Sejmie RP 13 osób. O mandat ubiega się 148 kandydatów na posła i 2 na senatora. W sumie to 6 komitetów wyborczych.

Wybory 2019: Czy znamy kandydatów? Oto nasza sonda!

Czy znamy samych kandydatów i ich programy wyborcze? Zapytaliśmy torunian! Niektóre odpowiedzi są bardzo ciekawe!

Czy mieszkańcy Torunia znają kandydatów? Sonda naszego reportera!

Wybory 2019: kiedy się odbędą?

Wybory parlamentarne 2019 to najbliższe wybory do Sejmu i Senatu, których data została wyznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zgodnie z postanowieniem głowy państwa odbędą się one 13 października w całym kraju. Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21. Zgodnie z kodeksem wyborczym obywatele uprawnieni do głosowania wybiorą w nich 460 posłów i 100 senatorów.

Wybory 2019: kandydaci do Sejmu w okręgu nr 5

Okręg numer 5 obejmuje trzy miasta: Toruń, Włocławek i Grudziądz oraz jedenaście powiatów: aleksandrowski, brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski i włocławski. W wyborach 2019 do Sejmu w okręgu nr 5 zarejestrowano sześć komitetów wyborczy. Zgłoszeni kandydaci będą walczyć o 13 mandatów poselskich.

Pełną listę kandydatów znajdziecie w naszym materiale TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE