Wydział Środowiska i Ekologii w Toruniu ma nowego dyrektora! [AUDIO]

2019-12-05 11:08 Mariusz Luda
Wydziału Środowiska i Ekologii w Toruniu ma nowego dyrektora!
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Wydziału Środowiska i Ekologii w Toruniu ma nowego dyrektora!

Jest nowy dyrektor Wydziału Środowiska i Ekologii. To była radna opozycyjnego klubu w Radzie Miasta Torunia - Magdalena Olszta-Bloch. W minionej kadencji reprezentowała Czas Mieszkańców. Ostatnie 1,5 roku zatrudniona była w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie.

Magdalena Olszta-Bloch, ma w sumie ponad 15 lat stażu pracy. Zanim związała się z samorządem Torunia - przez pierwsze dziesięć lat pracowała na UMK.

- Zadaniem Wydziału Środowiska i Ekologii jest programowanie, planowanie, inspirowanie, przygotowywanie rozwiązań dotyczących środowiska i szeroko pojętej ekologii - wyjaśnił prezydent Torunia, Michał Zaleski.

- Przed nami bardzo dużo pracy, wynikającej m.in. z najnowszego dokumentu, jakim jest Plan Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miasta Torunia. Na razie poznaję wydział i ludzi w nim pracujących - tłumaczyła Magdalena Olszta-Bloch.

Posłuchajcie nowej pani dyrektor!

Nowa dyrektor Wydziału Środowiska i Ekologii komentuje bieżące zadania

Przypomnijmy, w listopadzie dawny Wydział Środowiska i Zieleni podzielono na Wydział Środowiska i Ekologii oraz Biuro Ogrodnika Miejskiego. - To ostatnie cały czas czeka na sternika, choć jego wybór to już tylko kwestia tygodni - zaznaczył prezydent, Michał Zaleski.