PASKUDNY WYŻ Żaklina atakuje Polskę! Co przyniesie? Sprawdź prognozę

2021-03-01 17:27 km
PASKUDNY WYŻ Żaklina atakuje Polskę! Co przyniesie? Sprawdź prognozę
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons PASKUDNY WYŻ Żaklina atakuje Polskę! Co przyniesie? Sprawdź prognozę

Meteorologiczna Wiosna rozpoczęła się 1 marca. Wraz z początkiem trzeciego miesiąca roku liczymy na poprawę pogody. Jedno jest pewne, najbliższe dni przyniosą spore zmiany, a jednym z powodów jest działający w Polsce wyż Żaklina, który bynajmniej nie zwiastuje niczego dobrego. Pogorszenie warunków odczują przede wszystkim kierowcy, ale nie tylko. Analizujemy prognozę pogody na najbliższe dni.

Spis treści

  1. PASKUDNY WYŻ Żaklina atakuje Polskę! Co przyniesie? Sprawdź prognozę
  2. Wyż żaklina nad Polską. Uwaga na gęste mgły! Prognoza pogody
  3. Wyż Żaklina a temperatura. Prognoza pogody dla Polski

PASKUDNY WYŻ Żaklina atakuje Polskę! Co przyniesie? Sprawdź prognozę

1 marca rozpoczęła się meteorologiczna wiosna. W związku z tym, wielu z nas oczekuje na poprawę pogody. Tymczasem meteorolodzy zwracają uwagę na poważny problem, z jakim Polska będzie się mierzyła w najbliższych dniach. Chodzi o wyż Żaklina, który nie przyniesie niczego dobrego. Martwić muszą się przede wszystkim kierowcy, którzy zmierzą się z bardzo trudnymi warunkami. - Tym razem nie jest to wyż suchy, jak przed kilkoma dniami, gdy było rekordowo ciepło, lecz wyż wilgotny, który zamiast bezchmurnego nieba przynosi nam całkowite zachmurzenie - czytamy w serwisie twojapogoda.pl.

Przeczytaj także: FRONT OKLUZJI i niż znad morza Barentsa w Polsce. Co przyniosą? Sprawdź prognozę pogody

Wyż żaklina nad Polską. Uwaga na gęste mgły! Prognoza pogody

Prognoza pogody na najbliższe godziny i dni nie wygląda bardzo źle, temperatury nie dadzą nam solidnie w kość, ale kierowcy muszą się liczyć z mgłami, które w znaczny sposób ograniczają widoczność. Wyż Żaklina przyniósł ze sobą, gęste mgły, które mogą ograniczać widoczność na drogach do zaledwie 50-100 metrów. Radzimy zdjąć nogę z gazu i zachować odpowiedni poziom koncentracji!

- Mgły będą pojawiać się wieczorami, zagęszczać się nocami i osiągać apogeum w godzinach porannych. Do przedpołudnia powinny ustępować, ale nie wszędzie. Tam, gdzie będzie zalegać więcej wilgoci, mogą się utrzymywać nawet przez cały dzień - informują eksperci z serwisu twojapogoda.pl.

Wyż Żaklina a temperatura. Prognoza pogody dla Polski

IMGW podaje, że wtorek (2.03.2021) temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 7 st. C do 12 st. C, tylko na wybrzeżu i północnym wschodzie od 4 st. C do 6 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w górach oraz na wybrzeżu wschodnim i północnym wschodzie porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h. Dzień później będzie minimalnie cieplej. 3 marca wyższe temperatury i ciepły wiatr mogą przepędzić chmury. Portal twojapogoda.pl ma nadzieję, że taki scenariusz bardzo pomoże w walce z Wyżem Żaklina. Aktualizacje pogodowe będziemy na bieżąco przekazywać na naszych lokalnych portalach.

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE