Za nami Wielki Quiz Wiedzy o Toruniu. Pytania zaskakiwały!

i

Autor: Marta Łazarska Za nami Wielki Quiz Wiedzy o Toruniu. Pytania zaskakiwały!

Za nami Wielki Quiz Wiedzy o Toruniu. Pytania zaskakiwały! [ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-01-20 15:34

Jaką najniższą temperaturę w Toruniu wskazały termometry w 1963 roku? Dlaczego kradzież gitary w Od Nowie spowodowała założenie zespołu Kult oraz ilu turystów odwiedziło naszą starówkę w ubiegłym sezonie? To tylko kilka pytań, z którymi mogli zmierzyć się uczestnicy Wielkiego Quizu Wiedzy o Toruniu.

Zabawa była jednym z elementów świętowania 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski. W naszym mieście w miniony weekend nie brakowało atrakcji. Sprawdźcie naszą relację z Biegów Wolności TUTAJ.

Na tym jednak nie koniec. Kolejną oryginalną atrakcją był Wielki Quiz Wiedzy o Toruniu. Pytania stworzył Paweł Bukowski, który zauważył, że takie świętowanie okrągłej rocznicy zapisze się w kartach historii - Z przewodnickiego punktu widzenia - myślę, ze za sto lat moje wnuki, które być może również zostaną przewodnikami, będą opowiadały o tej setnej rocznicy. W przeszłości ten powrót do macierzy był utrwalany przez media lokalne. Część z tych informacji pojawiło się właśnie dzięki temu w naszym quizie. Intencją moją jest to, by ta rozgrywka została w pamięci na wieki - na sto lat, a może i nawet więcej.

Zdanie nie było łatwe, zaproszeni goście szli łeb w łeb, jednak nie zabrakło świetnej zabawy wśród zgadujących.

Wielki Quiz o Toruniu. Świetną zabawę obserwowała reporterka Radia ESKA!


- Widać było duży entuzjazm na sali, z resztą pojawiło się bardzo dużo uczestników. Bardzo mnie to cieszy, że to zainteresowanie historią jest tak duże, historią tego miejsca, z którego się wywodzimy. To piękne, że pamiętamy o tej chwalebnej historii, którą mamy i tak naprawdę tworzymy ją z dnia na dzień - powiedział Wojciech Klabun, toruński radny, który również wziął udział w wyzwaniu.

Zwycięską parą "vipów" okazała się aktorka Teresa Stępień-Nowicka oraz wiceprezydent Zbigniew Fiderewicz. W nagrodę przekazali toruńskim placówkom cykle warsztatów edukacyjnych w instytucjach kultury tj. Centrum Kultury Dwór Artusa, Teatr Baj Pomorski oraz Centrum Sztuki Współczesnej. Wygrały Szkoła Podstawowa nr 5 im. Romualda Traugutta, SP nr 17 im. Generała Bema oraz SP nr 15 im. Władysława Broniewskiego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE