Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń. Show Michała Kalinowskiego i triumf gości!

2020-01-05 20:25

To był piekielnie ważny mecz dla układu tabeli Polskiej Hokej Ligi. Zagłębie Sosnowiec i KH Energa Toruń toczą bój o ósmą lokatę. W bezpośrednim pojedynku obu zespołów triumfowali ci drudzy, a do zwycięstwa "Stalowe Pierniki" poprowadził Michał Kalinowski!

Oba zespoły zdawały sobie sprawę, że bezpośredni mecz będzie piekielnie istotny w kwestii zajęcia 8. miejsca w sezonie zasadniczym. Szykowały się wielkie, hokejowe emocje.

Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń, relacja

Pierwsza tercja nie przyniosła bramek, ale prawdziwy worek rozwiązał się po przerwie. Kibice zobaczyli aż siedem trafień, ale powody do radości mieli jedynie fani "Stalowych Pierników". Goście wygrali drugą tercję 5:2, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Michał Kalinowski. Warto dodać, że dwa z nich zostały strzelone w osłabieniu (!)

W ostatniej tercji Kalinowski dołożył kolejne trafienie, a KH Energa Toruń zapisała po swojej stronie arcyważne zwycięstwo. Wielkie brawa!