Załamanie pogody w Toruniu. Burze z gradem zostaną na dłużej? [Prognoza długoterminowa]

i

Autor: CC Unsplash.com / Zdjęcie ilustracyjne Załamanie pogody w Toruniu. Burze z gradem zostaną na dłużej? [Prognoza długoterminowa]

Szaleństwo za oknami

Załamanie pogody w Toruniu. Burze z gradem zostaną na dłużej? [Prognoza długoterminowa]

2022-08-16 18:17

Załamanie pogody w Toruniu obserwowali mieszkańcy we wtorek (16.08.2022 r.) w godzinach popołudniowych. Prognoza eksperta Rafała Maszewskiego oraz ostrzeżenia IMGW zwiastują dalszy ciąg pogodowego zamieszania. Burze z gradem mogą zostać z nami nawet do końca bieżącego tygodnia!

Pogoda w Toruniu. Burze z gradem zaatakowały miasto

Załamanie pogody w Toruniu odczuliśmy bardzo mocno we wtorek (16.08.2022 r.) w godzinach popołudniowych. Burza dała o sobie znać, padał również nieprzyjemny i niebezpieczny grad. Jedna z naszych czytelniczek przekazała nam film z Bydgoskiego Przedmieścia, na którym widać trudne warunki atmosferyczne. Tymczasem prognoza pogody na kolejne godziny i dni nie zostawia złudzeń - więcej niebezpiecznych zjawisk meteo pojawi się jeszcze w tym tygodniu. Szczegóły pod materiałem wideo.

Czytaj też: Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia! Mężczyzna był naćpany [Wideo]

Burze zostaną w Toruniu na dłużej? [Prognoza długoterminowa]

Na terenie Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia od IMGW (pomarańczowy alert). - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h. Miejscami grad - podaje Instytut. Ten komunikat wygasa 17 sierpnia o północy, ale możliwe są aktualizacje. Na mapie prognozy ostrzeżeń IMGW widzimy, że w kolejnych dniach synoptycy planują żółty alert dla naszego regionu, związany z burzami. Co dalej?

- Przelotny deszcz i burza - lokalnie niewykluczone późnym popołudniem i wieczorem - tak środę widzi autor serwisu pogodawtoruniu.pl, Rafał Maszewski.

Burze, grad i deszcze mogą zostać z nami przez cały weekend. Towarzyszyć będzie im także silny wiatr. Z piątku na sobotę spodziewany jest również spadek temperatur. Jeszcze 19 sierpnia termometry powinny wskazywać upalne wartości, ale już podczas weekendu, w ciągu dnia odnotujemy 24-25 stopni Celsjusza. Prognozy będziemy aktualizować na bieżąco w serwisie se.pl/torun.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Boisz się burzy?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE