Zdobędziesz zawód - znajdziesz pracę!

2020-01-20 11:02 Artykuł Sponsorowany
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu stawia na nowoczesne szkolnictwo zawodowe
Autor: materiały Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu stawia na nowoczesne szkolnictwo zawodowe

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu stawia na nowoczesne szkolnictwo zawodowe, dostosowane do potrzeb rynku pracy. Dlaczego warto skorzystać z oferty CKU? Zobaczcie sami!

Dobry ślusarz, krawiec, kucharz - to zawody dziś w Polsce poszukiwane. Mając to na uwadze, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu przygotowało dla swoich przyszłych uczniów atrakcyjną, szeroką ofertę kształcenia, która z jednej strony odpowiada na zapotrzebowanie pracodawców, a z drugiej zapewnia absolwentowi możliwość znalezienia pracy w wyuczonym zawodzie.

Dobry fach w ręku

Osoby z wykształceniem zawodowym i technicznym mogą już dziś liczyć nie tylko na atrakcyjne zarobki, ale również znacznie łatwiej będzie im znaleźć lub zmienić pracę. Według aktualnych badań, prowadzonych wśród pracodawców, niemal trzy czwarte z nich deklaruje, że największym wyzwaniem w rozwoju ich firm będzie utrzymanie wykwalifikowanej kadry pracowników.

Dzięki temu każdy uczeń ma gwarancję, że uzyskane wykształcenie będzie miało charakter praktyczny, a niezbędne do podjęcia pracy zawodowej doświadczenie będzie dodatkowym atutem już na samym starcie na rynku pracy. Właśnie oferta edukacyjna CKU w Toruniu wychodzi naprzeciw potrzebom i zapewnia dobry start na rynku pracy.

Magazynierzy-logistycy, cukiernicy, kelnerzy, operatorzy obrabiarek skrawających, technicy mechanicy, technicy rachunkowości, technicy informatycy, technicy żywienia - to tylko niektóre z szerokiej oferty profesji, które można zdobyć w CKU. Osoby posiadające wykształcenie zawodowe w tych kierunkach, bez problemu znajdą pracę w naszym mieście czy regionie i mogą liczyć na satysfakcjonujące zarobki.

Oferta edukacyjna CKU w Toruniu wychodzi naprzeciw potrzebom i zapewnia dobry start na rynku pracy
Autor: CKU w Toruniu Oferta edukacyjna CKU w Toruniu wychodzi naprzeciw potrzebom i zapewnia dobry start na rynku pracy

Kwalifikacyjne kursy zawodowe

Wszystkim zainteresowanym CKU proponuje nową formę kształcenia - kwalifikacyjne kursy zawodowe, które funkcjonują w ramach szkoły zaocznej. Kursy są równoważne technikum i szkole policealnej, umożliwiają zdobycie zawodu na poziomie szkoły zawodowej lub technikum. Zajęcia są bezpłatne. Każdy zawód jest podzielony na części nazywane kwalifikacjami.

Zawody mogą składać się z jednej lub dwóch kwalifikacji. Zdobycie wszystkich kwalifikacji składających się na dany zawód oraz wykazanie wykształcenia średniego pozwala uzyskać tytuł technika. Osoby mogą zdobywać kwalifikacje na poziomie technika i jednocześnie przygotowywać się do uzupełnienia wykształcenia średniego. Warto wiedzieć, że podział zawodów na kwalifikacje daje możliwość szybkiego przekwalifikowania się i zdobycia nowych uprawnień. Z kolei, aby uzyskać tytuł zawodowy, po każdej kwalifikacji należy zdać egzamin zawodowy. Osoby, które zaliczą wszystkie egzaminy i mają wykształcenie średnie - otrzymują tytuł zawodowy.

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu jest doskonale przygotowane do kształcenia profesjonalistów, zarówno pod względem merytorycznym, jak i przez zaplecze techniczne oraz dostęp do pracowni i warsztatów. Nauka zawodu to opłacalna inwestycja i gwarancja realizacji pasji, rozwinięcia umiejętności i zdobycia fachowej wiedzy, która będzie poparta praktyką i doświadczeniem.

Artykuł sponsorowany