Znalazł portfel, ale zamiast go oddać ruszył na zakupy! Mężczyzna usłyszał aż 23 zarzuty

i

Autor: KPP Golub-Dobrzyń, pixabay.com Znalazł portfel, ale zamiast go oddać ruszył na zakupy! Mężczyzna usłyszał aż 23 zarzuty

Tego się nie spodziewał

Golub-Dobrzyń: Znalazł portfel, ale zamiast go oddać ruszył na zakupy! Mężczyzna usłyszał aż 23 zarzuty

2022-12-30 7:34

Według ustaleń policji, mężczyzna znalazł portfel na parkingu przed blokiem i zamiast zwrócić, przywłaszczył go. Następnie, używając znalezionej w nim karty bankomatowej ukradł z konta pokrzywdzonego pieniądze. Niebawem nieuczciwy 52-latek odpowie przed sądem, grozi mu nawet do 10 lat więzienia!

Kujawsko-pomorskie: Znalazł portfel, ale zamiast go oddać ruszył na zakupy! Mężczyzna usłyszał aż 23 zarzuty 

W miniony wtorek (27 grudnia) po godzinie 17:00 golubsko-dobrzyńscy policjanci zostali powiadomieni o przywłaszczeniu portfela z dokumentami, pieniędzmi i kartą bankomatową. Zgłaszający dodał, że dzień wcześniej (26 grudni) zgubił wszystko na parkingu, gdy wysiadał z samochodu. O tym, że utracił portfel zorientował się w dniu zgłoszenia, gdy zobaczył, że ktoś płaci za zakupy jego kartą. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą.

Tego samego dnia kryminalni ustalili, że w sprawę zaginięcia portfela może być „zamieszany” 52-letni mieszkaniec miasta. Szybko go namierzyli i zatrzymali. Mężczyzna miał przy sobie portfel, dowód osobisty i kartę bankomatową na nazwisko zgłaszającego. Poszkodowany zastrzegł swoje oszczędności, jednak 52-latek zdążył już wypłacić sporą sumę pieniędzy. Kolejne transakcje na szczęście zostały już odrzucone. 

W środę (28 grudnia), na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci przedstawili mu 23 zarzuty popełnienia przestępstw. Jedno przywłaszczenia znalezionego portfela z zawartością i aż 22 zarzuty kradzieży z włamaniem na konto przy użyciu karty bankomatowej. Teraz za swoje postępowanie mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem.

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest niebezpieczna?
Rozmowa policjantki z Opatowa z potencjalnym oszustem