Żużel. Apator powalczył na terenie wicemistrza Polski. Torunianie z kolejną "ładną" przegraną [RELACJA, ZDJĘCIA]

2021-05-29 0:53
Moje Bermudy Stal Gorzów - eWinner Apator Toruń 50:40
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Moje Bermudy Stal Gorzów - eWinner Apator Toruń 50:40

Moje Bermudy Stal Gorzów była zdecydowanym faworytem konfrontacji z eWinner Apatorem Toruń. Gospodarze nie zawiedli swoich kibiców i pokonali drużynę Aniołów 50:40. Drużyna Tomasza Bajerskiego postawiła się na trudnym terenie, ale jak podkreśla trener - za takie występy punktów nie ma. Relacja i zdjęcia na se.pl/torun.

Stal Gorzów - Apator Toruń, relacja

Kolejny mecz, w którym eWinner Apator Toruń nie był faworytem. "Anioły" pojechały do Gorzowa z zamiarem sprawienia niespodzianki. Moje Bermudy Stal była zdecydowanym faworytem i z tej roli się wywiązała. Już po dwóch biegach było 9:3 dla gospodarzy. Krzysztof Lewandowski rozdzielił parę młodzieżowców gospodarzy, co i tak należało uznać za sukces juniora Apatora. Wcześniej Robert Lambert i Adrian Miedziński nie zdołali złapać Martina Vaculika i Szymona Woźniaka. Po trzecim biegu oszalał sektor gości. Paweł Przedpełski zdołał pokonać mistrza świata Bartosza Zmarzlika, a trzeci do mety dojechał Jack Holder. Torunianie wrócili do żywych. Dalszy ciąg relacji pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: Nietypowy protest w Toruniu. Rolnicy... rozdawali ziemniaki! [ZDJĘCIA]

Jak można opisać dalszy ciąg meczu? eWinner Apator trzymał się blisko gospodarzy, ale nie był w stanie objąć prowadzenia. Znakomicie wyglądał Jack Holder, który w fenomenalnym stylu pokonał parę Woźniak - Thomsen i Martina Vaculika. Dwa razy Zmarzlika przywiózł za plecami Przedpełski, ale brakowało gościom detali. Dzięki świetnej postawie mistrza świata i Vaculika w 4. serii Stal prowadziła 42:36.

W 11. biegu trener Tomasz Bajerski nie dokonał rezerwy taktycznej za Chrisa Holdera i ten odpłacił mu się "trójką". Australijczyk, który wcześniej wyglądał niemrawo... tym razem wywalczył przepustkę do biegu nr 15. Nie miał on jednak kluczowego znaczenia, gdyż w przedostatniej gonitwie dnia Thomsen i Woźniak podwójnie pokonali duet Przedpełski&Lambert i wprawili w ekstazę miejscowych kibiców. W finałowym daniu zawodów bracia Holderowie zdołali pokonać Vaculika, ale uciekł im Zmarzlik. W efekcie +10 dla Moje Bermudy Stali.

To był kolejny niezły występ eWinner na wyjeździe, ale bez końcowego sukcesu. Stal miała przewagę na pozycjach seniorskich i ją wykorzystała. Za tydzień Anioły czeka jeden z najważniejszych meczów sezonu, czyli wyjazd do Zielonej Góry.

Moje Bermudy Stal Gorzów - 50 

9. Szymon Woźniak - 10+3 (2*,2,2*,2,2*)

10. Anders Thomsen - 10+1 (3,1*,3,0,3)

11. Martin Vaculik - 10 (3,2,2,3,0)

12. Marcus Birkemose - 1+1 (0,0,1*,0)

13. Bartosz Zmarzlik - 13 (2,2,3,3,3)

14. Kamil Nowacki - 1 (1,w,ns)

15. Wiktor Jasiński - 5+1 (3,1*,1)

16. Rafał Karczmarz - NS 

 eWinner Apator Toruń - 40

  1. Adrian Miedziński - 1 (0,0,1,-)
  2. Paweł Przedpełski - 9 (3,3,0,2,1)
  3. Karol Żupiński - NS (-,-,-,-,-)
  4. Chris Holder - 9+1 (2,1,2,3,1*)
  5. Jack Holder - 12 (1,3,3,1,2,2)
  6. Krzysztof Lewandowski - 3 (2,1,-)
  7. Kamil Marciniec - 0 (0,0,0,0)
  8. Robert Lambert - 6+1 (1,3,1,1*,0)

Sędzia: Paweł Słupski

Widzów: ok. 3750

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

AQUA Toruń otwarte!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE