Dramat w Gdańsku. 10-latka potrącona podczas przechodzenia przez ulicę. Sprawczyni była pijana!

i

Autor: Shutterstock Dramat w Gdańsku. 10-latka potrącona podczas przechodzenia przez ulicę. Sprawczyni była pijana!

Dramat w Gdańsku

10-latka potrącona przez samochód na osiedlowej ulicy. Sprawczyni była pijana!

2022-12-12 11:45

40-letnia kobieta potrąciła samochodem 10-latkę przechodzącą przez ulicę na osiedlu na gdańskim Zakoniczynie. Zatrzymała ją policjantka po służbie. Sprawczyni wydmuchała 0,7 promila, grozi jej nawet do 12 lat więzienia. Dziewczynka trafiła do szpitala.

Gdańsk. Potrącenie dziewczynki na ul. Wieżyckiej 

Groźny wypadek w Gdańsku. W poniedziałek, 12 grudnia, podczas przechodzenia przez osiedlową ulicę potrącona została 10-letnia dziewczynka. - Przed godz. 7 policjanci zostali powiadomieni o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Wieżyckiej – mówi podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowa KMP w Gdańsku.

Kierująca samochodem osobowym kia ceed potrąciła 10-latkę, która przechodziła przez ulicę. Do zdarzenia doszło w strefie zamieszkania, gdzie piesi mają pierwszeństwo nawet na ulicy, a samochody nie mogą jechać szybciej niż 20 km/h.   

Wypadek widziała policjantka, która była poza służbą. - Funkcjonariuszka, widząc, co się stało, zatrzymała swój samochód, wezwała policję i pogotowie oraz udzieliła 10-latce pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz wsparcia psychologicznego, aż do czasu przyjazdu ratowników medycznych – dodaje Magdalena Ciska.

W wyniku zdarzenia dziewczynka doznała urazu nogi i została przewieziona do szpitala. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zbadali stan trzeźwości kierującej. - Okazało się, że 40-latka była pijana i miała w wydychanym powietrzu ponad 0,7 promila alkoholu – przekazuje oficer prasowa z Gdańska.

Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy. To jednak dopiero początek jej kłopotów. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi 4,5 roku pozbawienia wolności. Jeśli następstwem wypadku jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, sprawcy grozi do 12 lat więzienia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Dom jak z horroru w Gdańsku! W Halloween na Jaśkowej Dolinie naprawdę straszy