Sprawa Iwony Wieczorek. Poszukiwany mężczyzna zgłosił się na policję w Chorzowie

i

Autor: archiwym se.pl/Policja

Będzie przełom?

Sprawa Iwony Wieczorek. Poszukiwany mężczyzna zgłosił się na policję w Chorzowie. Będzie przełom?

2022-12-11 11:05

W sobotę, 10 grudnia policja opublikowała zdjęcia mężczyzny poszukiwanego w związku ze sprawą Iwony Wieczorek. Dzień później zgłosił się on na policję! Został już przesłuchany przez mundurowych. Przypomnijmy, że Iwona Wieczorek zaginęła 12 lat temu. Do tej pory nie udało się wyjaśnić, co stało się z 19-latką.

Sprawa Iwony Wieczorek. Poszukiwany mężczyzna zgłosił się na policję

W sobotę policja opublikowała film związany z prowadzonym śledztwem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Mundurowi szukali mężczyzny, który był widoczny na nagraniu. Już dzień później nastąpił przełom w tej sprawie! Mężczyzna zgłosił się na policję w Chorzowie. - W sobotę zgłosił się na komisariat w Chorzowie mężczyzna z nagrania. To mieszkaniec Chorzowa. Na miejscu zostały z nim wykonane czynności przez funkcjonariuszy komendy stołecznej. Po tych czynnościach został zwolniony - powiedział "Interii" asp. Karol Kolaczek z Kom

Zaginięcie Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku w Gdańsku. Kobieta spędzała noc w "Dream Clubie", ale po kłótni ze znajomymi opuściła lokal. Iwona wracała pieszo do domu w Gdańsku Jelitkowa. Dzięki monitoringowi udało się zarejestrować miejsca, w których kobieta była feralnej nocy. Trop urywa się jednak o godz. 4.12 przy wejściu na plażę numer 63. Dalszy los kobiety jest nieznany. Śledczy mieli wiele hipotez, ale do tej pory żadna z nich nie została potwierdzona. W ostatnim czasie w domu Pawła P., mężczyzny, który towarzyszył Iwonie, przeprowadzono przeszukanie. Na razie nie wiadomo, jakie będą dalsze kroki w tej sprawie. Nad sprawą pracują obecnie prokuratorzy z Archiwum X, działającego w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

W poszukiwaniach, poza policją, brali udział prywatni detektywi. W sprawę zaangażowali się również m.in. zmarły w ubiegłym roku dziennikarz śledczy Janusz Szostak i Fundacja Na Tropie, Krzysztof Rutkowski, a także jasnowidz Krzysztof Jackowski, który w ostatniej rozmowie z "Super Expressem" stwierdził, że "ciało Iwony Wieczorek może nie istnieć"..

Krzysztof Jackowski mówi o zaginionej Iwonie Wieczorek
Sonda
Czy uważasz, że kiedyś uda się wyjaśnić, co się stało z Iwoną Wieczorek?