Szokujące znalezisko w miejscu zaginięcia Iwony Wieczorek. Niewiarygodne, co odnalazł Rutkowski [Rutkowski Story wideo]

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS, archiwum Szokujące znalezisko w miejscu zaginięcia Iwony Wieczorek. Niewiarygodne, co odnalazł Rutkowski [Rutkowski Story wideo]

Szokujące znalezisko w miejscu zaginięcia Iwony Wieczorek. Niewiarygodne, co odnalazł Rutkowski [Rutkowski Story wideo]

Krzysztof Rutkowski i zagadka zaginięcia Iwony Wieczorek. Jest nowy ślad, potencjalnie bardzo istotny dla rozwikłania zagadki tego najgłośniejszego w ostatnich latach zaginięcia. Informator wskazał miejsce, gdzie może znajdować się ciało kobiety. Odnaleziono tam damską bluzkę, rajstopy i dwa noże. Obejrzyj najnowszy odcinek Rutkowski Story!

Rutkowski Story - Szokujące znalezisko w miejscu zaginięcia Iwony Wieczorek

Od zaginięcia Iwony Wieczorek minęło już prawie 11 lat. Ostatnie nagranie z kamery, na którym widać kobietę, pochodzi z 17 lipca 2010 roku. 19 maja 2021 roku detektyw Krzysztof Rutkowski włączył się w jej poszukiwania i zbadał wskazany przez informatora teren na obszarze Trójmiasta. W sprawie pojawił się tajemniczy informator, który – jak wynika z relacji Rutkowskiego – miał wskazać miejsce, w którym znajdują się zwłoki Iwony Wieczorek. To mężczyzna, który odbywał karę więzienia. Chodziło o okolice plaży w Jelitkowie. Poszukiwania w środę rozpoczęły się około południa. Na miejscu pojawił się Krzysztof Rutkowski ze swoją ekipą pracowników ubranych w mundury moro. Początkiem trasy poszukiwań było miejsce nieopodal wejścia nr 63 na plażę w Jelitkowie.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Krzysztof Rutkowski prowadzi poszukiwania

Na miejscu był również wspomniany informator. Kiedy ekipa poszukiwawcza przystąpiła do działań poruszając się w kierunku wskazanym przez mężczyznę, sprowadzony na miejsce pies tropiący złapał ślad osmologiczny. Powiódł ludzi Rutkowskiego w pewnym za sobą. Już kilka minut po godzinie znaleziono zakopaną w ziemi koszulę damską.

- Jest to bardzo dziwna sprawa, ponieważ nikt nie zakopuje koszuli w reklamówce. Zabezpieczamy koszule i przeczesujemy teren dalej - mówi nam jedna z osób współpracujących z Krzysztofem Rutkowskim.

Przed upływem pół godziny od rozpoczęcia poszukiwań w kolejnym miejscu odnaleziono dwa noże (jeden bojowy, drugi kuchenny), prawdopodobnie z krwią. Odkopano też rajstopy damskie. Przed godziną 13 znaleziono kolejne tajemnicze przedmioty, w tym kawałek materiału wyglądający jak spódniczka i rękawiczki foliowe. Poszukiwania przeniosły się z terenu leżącego w bezpośrednim sąsiedztwie deptaku na wydmy.

W czasie, kiedy w Trójmieście działała ekipa Rutkowskiego, krakowska prokuratura – jak poinformował Onet.pl – zażądała od sześciu tysięcy pomorskich policjantów oświadczeń, "czy mają wiedzę o utrudnianiu śledztwa i korupcji w sprawie Iwony Wieczorek".

Zobacz koniecznie: Iwona Wieczorek. Znaleziono dwa noże i damskie ubrania! Detektyw Rutkowski w akcji [ZAPIS RELACJI]

Krzysztof Rutkowski informował o prowadzonych poszukiwaniach Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Wkrótce dotarli policjanci, a około godziny 15 miejsce, w którym detektyw odnalazł wspomniane przedmioty badali już technicy kryminalistyki. Ludzie Rutkowskiego przenieśli się z kolei w okolice wejścia nr 57 oddalonego o około kilometr od miejsca, w którym rozpoczęto poszukiwania, ale nie znaleźli tam już niczego podejrzanego.

Jeszcze tego samego dnia detektyw został przesłuchany przez policję.

- Ten dzień może być przełomowy od prawie 11 lat. Teren został dokładnie sprawdzony. Jeśli okaże się że jednak nie tam, to bądźcie pewni, że jeszcze wrócimy i jak mówiłem, nie spoczniemy dopóki nie doprowadzimy sprawy do końca - mówił Krzysztof Rutkowski.

Co działo się na miejscu poszukiwań Iwony Wieczorek? Obejrzyj nasz najnowszy odcinek Rutkowski Story!

Zobacz także galerię zdjęć z poszukiwań prowadzonych przez ekipę Rutkowskiego.

Sonda
Śledzisz akcje prowadzone przez biuro Krzysztofa Rutkowskiego?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki