Iwona Wieczorek. Ostatnie godziny przed zaginięciem. Co się działo? Analiza krok po kroku [REKONSTRUKCJA]

2021-07-15 7:30
Iwona Wieczorek
Autor: Grafika SE Iwona Wieczorek

Iwona Wieczorek zaginęła 11 lat temu. Już jutro czeka nas rocznica niewyjaśnionych dotąd wydarzeń z 2010 roku. Od kilku tygodni nazwisko młodej gdańszczanki ponownie odmieniano przez wszystkie przypadki. To za sprawą akcji Krzysztofa Rutkowskiego. Jego ekipa w pobliżu miejsca, gdzie Iwonę Wieczorek po raz ostatni zarejestrowała kamera monitoringu, odnalazła noże i zakopaną damską odzież. Intencje tych działań otwarcie podważa natomiast dziennikarz śledczy Janusz Szostak. Jak wyglądały ostatnie godziny przed zaginięciem Iwony Wieczorek? W jakich okolicznościach zniknęła nastolatka? Analizujemy krok po kroku wszystko, co wiemy o powrocie Iwony Wieczorek z Sopotu w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. W rekonstrukcji zdarzeń posiłkowaliśmy się m.in. książką Janusza Szostaka pt. "Co się stało z Iwoną Wieczorek?", późniejszymi publikacjami w tym temacie oraz dotychczasowymi ustaleniami służb.

Iwona Wieczorek. Zaginięcie, o którym mówi cała Polska! REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ

Iwona Wieczorek 16 lipca 2010 roku wyszła z domu, by spotkać się ze znajomymi. Tej nocy prawdopodobnie bawiła się po raz ostatni w życiu. Następnego ranka dziewczyna zniknęła bez śladu. Klubowa impreza w beztroskiej atmosferze, jedna z wielu, okazała się zalążkiem najgłośniejszego zaginięcia w Polsce. Praca służb, detektywów, jasnowidzów czy dziennikarzy śledczych nie przyniosła dotąd rezultatu. Jak wyglądały ostatnie godziny przed zaginięciem Iwony Wieczorek? Co mogło się wydarzyć feralnej nocy? Pełną rekonstrukcję zdarzeń krok po kroku przedstawiamy w poniższej galerii. Pod poszczególnymi slajdami opisujemy chronologicznie wydarzenia związane ze zniknięciem Iwony Wieczorek w lipcu 2010 roku.

Zobacz także: Szokujące znalezisko w miejscu zaginięcia Iwony Wieczorek. Niewiarygodne, co odnalazł Rutkowski [Rutkowski Story]

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Liczne teorie, ale finału wciąż brak

Kiedy Iwona Wieczorek zaginęła, jej znajomi mieli leżeć już w swoich łóżkach po powrocie z Dream Clubu. Poszukiwania w Parku Reagana, wielokrotnie później powtarzane, nie przyniosły żadnego skutku. Ale przeszukiwane były też inne miejsca. Sprawdzano m.in. działkę w Sopocie, gdzie młodzież urządziła sobie tzw. "before party". Nie ma dowodów potwierdzających ze stuprocentową pewnością, że Iwona Wieczorek dotarła na swoje osiedle, czyli Jelitkowski Dwór. Nikt nie zabrał czekającej na nią torebki z balkonu Adrii. Ojczym zaginionej twierdził jednak, że nad ranem ze snu zerwał go nagły krzyk "Iwona!". Czy rzeczywiście ktoś mógł ją wołać? Nadal nie wiadomo. Jeden z dość prawdopodobnych scenariuszy mówi o tragicznej w skutkach kłótni po dotarciu 19-latki w pobliże miejsca zamieszkania. W konsekwencji "zbrodni podwórkowej" sprawca mógł skutecznie ukryć zwłoki. Ciała Iwony Wieczorek nie znaleziono do dziś. Niestety, mimo upływu czasu, żadnej z wysnuwanych hipotez nie można brać za pewnik. Jeżeli Iwona Wieczorek żyje, ma dziś 30 lat.

Książkę Janusza Szostaka pt. "Co się stało z Iwoną Wieczorek?" kupić można przez internet [KLIKNIJ TUTAJ]. Niebawem będzie dostępna również nowa pozycja dziennikarza śledczego, o czym piszemy w artykule "Kto zabił Iwonę Wieczorek?". Ta książka ma przybliżyć do prawdy. "Gra dobiega końca" [CZYTAJ WIĘCEJ].

Co się stało z Iwoną Wieczorek
Autor: Wydawnictwo Harde "Co się stało z Iwoną Wieczorek" Link: "Co się stało z Iwoną Wieczorek?"

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Czytaj więcej!

Rutkowski Story - Poruszająca rozmowa z mamą Iwony Wieczorek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE