Rutkowski szuka ciała Iwony Wieczorek

i

Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska Rutkowski szuka ciała Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek. Znaleziono dwa noże i damskie ubrania! Detektyw Rutkowski w akcji [ZAPIS RELACJI]

2021-05-19 20:48

Iwona Wieczorek zaginęła prawie jedenaście lat temu. Przeszło dekada starań służb, prywatnych detektywów, jasnowidzów i dziennikarzy śledczych na niewiele się zdała. Iwona Wieczorek wciąż uznawana jest za zaginioną. W środę 19 maja Krzysztof Rutkowski wraz ze swoimi ludźmi przeszukiwał wyznaczone przez informatora miejsca z nadzieją odnalezienia ciała młodej gdańszczanki. Znanemu z głośnych działań detektywistycznych Rutkowskiemu w akcji towarzyszyli dziennikarze Super Expressu. Poniżej znajduje się zapis relacji na żywo, którą prowadziliśmy w związku z poszukiwaniami Iwony Wieczorek. Czy to, co znalazł Rutkowski, pomoże w rozwikłaniu zagadki zaginięcia Iwony Wieczorek?

Rutkowski Story - Szokujące znalezisko w miejscu zaginięcia Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Już prawie jedenaście lat temu młoda gdańszczanka wyszła z domu na prawdopodobnie ostatnią imprezę w swoim życiu. Następnego ranka Iwona Wieczorek zniknęła bez śladu. Spotkanie ze znajomymi w beztroskiej atmosferze okazało się zalążkiem najgłośniejszego zaginięcia w Polsce. Do dziś o sprawie mówią media w całym kraju. W środę (19 maja 2021 roku) detektyw Krzysztof Rutkowski wznowił poszukiwania Iwony Wieczorek na wyznaczonym obszarze w Trójmieście. Byliśmy na miejscu i relacjonowaliśmy dla Was to, co tam się działo.

Iwona Wieczorek nie żyje? Krzysztof Rutkowski szuka ciała! [ZAPIS RELACJI]

20:48 Krzysztof Rutkowski: Czekamy na ekspertyzę znalezionych rzeczy

- Złożyłem zeznania na policji, które mogą być kluczowe w prowadzeniu dalszego śledztwa. Czekamy na ekspertyzę znalezionych rzeczy. Ten dzień może być przełomowy od prawie 11 lat. Teren został dokładnie sprawdzony. Jeśli okaże się że jednak nie tam, to bądźcie pewni, że jeszcze wrócimy i jak mówiłem, nie spoczniemy dopóki nie doprowadzimy sprawy do końca - powiedział naszej korespondentce detektyw Krzysztof Rutkowski. Dziś detektyw wraca do Łodzi.

Aktualizacja: Zaginięcie Iwony Wieczorek. Znaleziono rajstopy i dwa noże. Rutkowski: Czekamy na ekspertyzę

20:00 Krzysztof Rutkowski szukał ciała Iwony Wieczorek

Podsumujmy to, co dzisiaj wydarzyło się w Gdańsku. Krzysztof Rutkowski i jego ludzie sprawdzili dzisiaj miejsca w których, według ustaleń detektywa, mogło znajdować się ciało zaginionej Iwony Wieczorek. Sprawdzano rejon nieopodal deptaka nadmorskiego w Gdańsku Jelitkowie, gdzie po raz ostatni kamera monitoringu nagrała Iwonę Wieczorek. Wykopano następujące rzeczy: koszulę (znajdowała się ona w reklamówce), rajstopy, kawałek materiału wyglądający jak spódniczka oraz dwa noże (jeden bojowy, drugi kuchenny). Po południu na miejscu pojawili się policyjni technicy. 

19:27 Rutkowski: Będziemy działać do końca

- W dniu dzisiejszym zostałem wezwany do złożenia zeznań. Ma to związek z poszukiwaniem Iwony Wieczorek. Może być to przełomowy dzień. Poszukiwana zaczęliśmy prawie 11 lat. Przez prawie 11 lat ta sprawa nie daje nam spokoju. Będziemy działać do końca, aż do znalezienia Iwony Wieczorek - powiedział pod budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku Krzysztof Rutkowski.

Krzysztof Rutkowski przed budynkiem KWP w Gdańsku.

i

Autor: Marcin Gadomski Krzysztof Rutkowski przed budynkiem KWP w Gdańsku.

19:00 Rutkowski ma być przesłuchany przez policję

Niedługo Krzysztof Rutkowski będzie przesłuchiwany przez policję. Chodzi o dzisiejsze znaleziska w Jelitkowie.

18:38 Granatowa spódniczka

Serwis patriot24.net podaje, że "według wstępnych informacji odnaleziona granatowa spódniczka może być podobna do tej, która miała na sobie Iwona Wieczorek w dniu zaginięcia".

18:17 Zaginięcie Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek zaginęła niemal 11 lat temu. Nastolatka 16 lipca 2010 roku wyszła z domu na imprezę. Następnego ranka Iwona Wieczorek zniknęła bez śladu. Co działo się w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku? Przeczytajcie nasz artykuł: Iwona Wieczorek zniknęła przeszło dekadę temu. Odtwarzamy ostatnie godziny [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

18:03 Poszukiwania ciała Iwony Wieczorek. Podsumowanie działań Krzysztofa Rutkowskiego

W środę 19 maja Krzysztof Rutkowski i jego ludzie sprawdzili miejsca, w których, według ustaleń detektywa, mogło znajdować się ciało Iwony Wieczorek. W Jelitkowie, nieopodal lokalizacji, gdzie po raz ostatni kamera monitoringu nagrała 19-latkę, wykopano następujące rzeczy: koszulę (znajdowała się ona w reklamówce), rajstopy, kawałek materiału wyglądający jak spódniczka oraz dwa noże (jeden bojowy, drugi kuchenny).

17:48 Poszukiwania ciała Iwony Wieczorek. Ludzie Rutkowskiego zakończyli swoje działania

Jak informuje nasza korespondentka, ludzie Krzysztofa Rutkowskiego, którzy w środę wykopali wiele przedmiotów, które mogły mieć związek z zaginięciem Iwony Wieczorek, kończą swoje działania. Wkrótce przy gdańskiej plaży w Jelitkowie zostaną już tylko policyjni technicy.

17:33 Krzysztof Rutkowski będzie przesłuchany przez policję

Wygląda na to, że ludzie Krzysztofa Rutkowskiego skończyli swoje działania. Na miejscu pracują policyjni technicy. Miejsce znalezienia ubrań zostało otoczone policyjnym parawanem. Krzysztof Rutkowski będzie przesłuchany przez policję.

17:05 Policjanci nadal pracują na miejscu

Jak informuje nasza korespondentka, do obecnych na miejscu poszukiwań policjantów dołączyli kolejni.

16:40 Rutkowski: Trwają czynności w tej sprawie

- Policjanci podjęli czynności w tym kierunku. Są policyjni technicy. Badają miejsce, które zostało przez nas wskazane. Badają też rzeczy. Trwają czynności w tej sprawie - powiedział naszej korespondentce Krzysztof Rutkowski.

16:36 Policyjni technicy wciąż pracują w pobliżu wejścia nr 63 na plaży w Jelitkowie

Policyjni technicy pracują przy plaży w Jelitkowie

i

Autor: Marcin Gadomski Policyjni technicy pracują przy plaży w Jelitkowie

16:18 Przy wejściu na plażę nr 57 nic nie znaleziono

Ekipa Rutkowskiego wraca z powrotem w rejon początkowych poszukiwań, przy gdańskiej plaży w Jelitkowie. To tam znaleziono dziś m.in. dwa noże, damskie rajstopy i koszulkę. Oba miejsca wskazali informatorzy detektywa Krzysztofa Rutkowskiego.

16:05 Zaginięcie Iwony Wieczorek. Ekipa Rutkowskiego sprawdza kolejne miejsce

Tym razem ludzie detektywa Krzysztofa Rutkowskiego sprawdzają rejon w pobliżu wejście na plażę nr 57. To około 1000 metrów dalej od pierwszego miejsca, w którym wykopano m.in. damskie rajstopy i dwa noże. - Ekipa idzie w las z psem tropiącym - informuje nasza korespondentka. 

16:00 Policyjni technicy sprawdzają teren, w którym ludzie Rutkowskiego znaleźli ubrania

Policyjni technicy sprawdzają pierwsze miejsce.

i

Autor: Marcin Gadomski Policyjni technicy sprawdzają pierwsze miejsce, w którym wykopane m.in. damskie ubrania.

15:50 Gdzie jest ciało Iwony Wieczorek? Rutkowski sprawdza kolejne miejsce

Krzysztof Rutkowski i jego ludzie, w porozumieniu z policją, przygotowują się na sprawdzenie kolejnego miejsca. Nasza reporterka będzie im towarzyszyć.

Ekipa Rutkowskiego zmierza na kolejne miejsce poszukiwań.

i

Autor: Marcin Gadomski Ekipa Rutkowskiego zmierza na kolejne miejsce poszukiwań.

15:32 Gdzie Rutkowski i jego ludzie szukają ciała Iwony Wieczorek?

Miejsce zaznaczone jest na mapie Google Maps.

W tym miejscu trwają poszukiwania ciała Iwony Wieczorek

i

Autor: Google Maps W tym miejscu trwają poszukiwania ciała Iwony Wieczorek

15:23 Technicy pracują na miejscu

Technicy wraz z policją pracują w miejscu, gdzie w środę ekipa detektywa Rutkowskiego znalazła dwa noże (jeden bojowy, drugi kuchenny), rajstopy damskie, koszulę, która była w reklamówce, kawałek materiału wyglądający jak spódniczka oraz foliowe rękawiczki. To wszystko znaleziono nieopodal deptaka nadmorskiego w Gdańsku Jelitkowie, gdzie po raz ostatni kamera monitoringu nagrała Iwonę Wieczorek.

15:00 Trwają poszukiwania ciała Iwony Wieczorek

Jak informuje nasza korespondentka, na miejsce przyjechali technicy, którzy rozmawiają z policjantami.

14:45 Poszukiwania ciała Iwony Wieczorek przez ekipę Krzysztofa Rutkowskiego

Funkcjonariusze są już w Jelitkowie. - Na miejsce ma przyjechać więcej policji. Trwają czynności - relacjonuje nasza korespondentka.

14:20 Policja przyjechała na miejsce poszukiwań Iwony Wieczorek

Stróże prawa rozmawiają na osobności z Krzysztofem Rutkowskim.

13:55 Poszukiwania Iwony Wieczorek. Znaleziono ubrania i noże! Co teraz?

Ekipa Rutkowskiego oraz przedstawiciele mediów, w tym korespondenci Super Expressu, czekają na przyjazd policji.

Jeden ze znalezionych dziś przedmiotów

i

Autor: Marcin Gadomski / SUPER EXPRESS Jeden ze znalezionych dziś przedmiotów

13:45 Korupcja w sprawie Iwony Wieczorek?

Więcej o szokujących doniesieniach Onetu piszemy w artykule Prokuratura żąda specjalnego oświadczenia w sprawie zaginionej Iwony Wieczorek. Chodzi o korupcję [CZYTAJ SZCZEGÓŁY].

13:32 Iwona Wieczorek zniknęła prawie jedenaście lat temu, a teraz znaleźli dowody?

Czy to możliwe, że odkopane ubrania należały do Iwony Wieczorek? Czy znalezione noże mogły posłużyć mordercy bądź mordercom? Na te pytania postarają się odpowiedzieć śledczy. Krzysztof Rutkowski na razie nie komentuje sprawy w sposób jednoznaczny. Nie ulega jednak wątpliwości, że dzisiejsze działania mogą wywrzeć wpływ na dalszy przebieg poszukiwań.

13:18 Ekipa Rutkowskiego szuka Iwony Wieczorek w Gdańsku Jelitkowie

- Trudno teraz cokolwiek powiedzieć na temat znalezionych przedmiotów. Czekamy na przyjazd policji, żeby móc kontynuować pracę na tym terenie, aby nikt nie zarzucił nam, że działamy bezprawnie - mówi naszej korespondentce Krzysztof Rutkowski.

13:13 Czy znalezione ubrania należały do Iwony Wieczorek?

Zostanie to zweryfikowane. Wszystkie znalezione dziś przedmioty mają zostać zabezpieczone i zbadane. Za moment opublikujemy wypowiedź Krzysztofa Rutkowskiego, z którym rozmawia właśnie korespondentka Super Expressu.

12:58 Ekipa Rutkowskiego szuka Iwony Wieczorek. Przenieśli się na wydmy

Ekipa Krzysztofa Rutkowskiego jest już na wydmach. Trwa dalsza część poszukiwań. Przypomnijmy, że dziś znaleziono damskie ubrania, noże i foliowe rękawiczki. O szczegółach przeczytasz we wcześniejszych wpisać naszej relacji na żywo.

12:55 Zaskakujący krok prokuratury w sprawie Iwony Wieczorek?

W tle trwających poszukiwań ciała Iwony Wieczorek prowadzonych przy gdańskiej plaży w Jelitkowie przez ekipę Krzysztofa Rutkowskiego na jaw miały wyjść inne szokujące fakty. Jak podaje Onet, krakowska prokuratura zażądała od sześciu tysięcy pomorskich policjantów oświadczeń, "czy mają wiedzę o utrudnianiu śledztwa i korupcji w sprawie Iwony Wieczorek".

12:50 Iwona Wieczorek. Poszukiwania ciała nastolatki przenoszą się na wydmy. Co już znaleziono?

W ręce przedstawicieli ekipy Rutkowskiego wpadło dziś sporo potencjalnych dowodów, które zostaną zabezpieczone. Wśród nich są nie tylko damskie ubrania, ale i dwa noże. Dysponujemy zdjęciem jednego z nich. Czy na ostrzu mogą znajdować się ślady krwi?

Nóż znaleziony przez ekipę Krzysztofa Rutkowskiego

i

Autor: Marcin Gadomski / SUPER EXPRESS Nóż znaleziony przez ekipę Krzysztofa Rutkowskiego

12:35 Iwona Wieczorek zostanie dziś odnaleziona? Ekipa Krzysztofa Rutkowskiego znajduje kolejne potencjalne dowody zbrodni

- Delikatnie wyciągają rajstopy. Jest też kawałek materiału, wyglądający jak spódniczka. Są też rękawiczki foliowe. Materiał jest praktycznie przyklejony do worka. To wszystko zostanie zabezpieczone - przekazuje nasza korespondentka.

Ekipa Rutkowskiego szuka ciała Iwony Wieczorek

i

Autor: Marcin Gadomski / SUPER EXPRESS Ekipa Rutkowskiego szuka ciała Iwony Wieczorek

12:25 Szukają ciała Iwony Wieczorek! Znaleziono dwa noże i kolejne ubrania!

Ekipa Krzysztofa Rutkowskiego znalazła dwa noże (jeden bojowy, drugi kuchenny), prawdopodobnie z krwią. Odkopano też rajstopy damskie, a wcześniej koszulę w worku. Dwie osoby kopią w nieco innym miejscu. Wszystko dzieje się w Jelitkowie, nieopodal lokalizacji, gdzie po raz ostatni kamera monitoringu nagrała Iwonę Wieczorek.

12:05 Znaleziono zakopaną koszulę damską! Mogła należeć do Iwony Wieczorek? Są też ślady krwi

Ekipa Rutkowskiego nadal działa nieopodal deptaka nadmorskiego w Gdańsku Jelitkowie. - Znaleziono zakopaną koszulę damską - przekazuje korespondentka Super Expressu. - Jest to bardzo dziwna sprawa, ponieważ nikt nie zakopuje koszuli w reklamówce. Zabezpieczamy koszule i przeczesujemy teren dalej - mówi nam jedna z osób współpracujących z Krzysztofem Rutkowskim. Zdjęcia znajdziesz w poniższej galerii.

11:55 Odkopią ciało Iwony Wieczorek? Ekipa korzysta z siekiery, jest dużo szkła

Trwają poszukiwania ciała Iwony Wieczorek. Obecny na miejscu informator wskazał dokładną lokalizację. Ekipa Krzysztofa Rutkowskiego weszła na odgrodzony teren, pies podjął trop i rozpoczęło się kopanie. - Korzystają już nie tylko z saperki, ale i siekiery - dodaje korespondentka Super Expressu.

Miejsce poszukiwań ciała Iwony Wieczorek

i

Autor: Martyna Łukaszewska Miejsce poszukiwań ciała Iwony Wieczorek

11:50 Informator wskazał miejsce ukrycia zwłok Iwony Wieczorek! Pies podjął trop!

Ekipa Rutkowskiego weszła na wskazany przez informatora teren, nieopodal wejścia nr 63 na plaży w Jelitkowie. - Korzystają z saperki i kopią, pies podjął trop - relacjonuje nasza korespondentka.

11:45 Ekipa Krzysztofa Rutkowskiego działa przy wejściu nr 63 na plażę w Jelitkowie

To w tej okolicy mają być dzisiaj prowadzone poszukiwania zwłok Iwony Wieczorek. - Na miejscu są psy tropiące oraz przedstawiciele ekipy Krzysztofa Rutkowskiego w strojach moro. Jest również sam Krzysztof Rutkowski. Dzwonią na policję i do odpowiednich instytucji w celu uzyskania zgody, by wejść na ogrodzony teren nieopodal wejścia nr 63 - przekazała obecna na miejscu korespondentka Super Expressu. - Informacje na temat ukrycia zwłok w tym miejscu mają pochodzić od osoby, która siedziała w więzieniu. To informator Krzysztofa Rutkowskiego - dodała.

11:30 Zaginięcie Iwony Wieczorek to najgłośniejsza tego typu sprawa w naszym kraju

Iwony Wieczorek przed dziesięcioma laty szukała cała Polska. Później sprawa kilkukrotnie cichła, by znów wrócić na czołówki gazet. Krzysztof Rutkowski liczy, że dziś uda się przybliżyć do prawdy. Czy to możliwe?

11:20 Poszukiwania Iwony Wieczorek. Dziś poznamy prawdę?

Za moment nasi korespondenci spotkają się z Krzysztofem Rutkowskim oraz jego ekipą, by towarzyszyć im w dzisiejszej akcji. Czy to będzie przełomowy dzień w poszukiwaniach zaginionej Iwony Wieczorek?

11:00 Iwona Wieczorek - gdzie była widziana po raz ostatni? Jak przebiegała noc przed zaginięciem?

Czytaj więcej w artykule Iwona Wieczorek zniknęła przeszło dekadę temu. Odtwarzamy ostatnie godziny [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]. Poniższa mapka przedstawia trasę Iwony Wieczorek z Sopotu do miejsca, gdzie kamera monitoringu zarejestrowała dziewczynę po raz ostatni. Innym kolorem zaznaczono brakującą drogę do Jelitkowskiego Dworu, gdzie mieszkała nastolatka.

Trasa Iwony Wieczorek

i

Autor: Google Maps / REPRODUKCJA Trasa Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek. Krzysztof Rutkowski szuka ciała młodej gdańszczanki [RELACJA NA ŻYWO]

Rozpoczynamy relacjonowanie dzisiejszych działań Krzysztofa Rutkowskiego, który zamierza odnaleźć ciało Iwony Wieczorek.

Sonda
Czy Twoim zdaniem sprawę Iwony Wieczorek uda się rozwiązać?
Rutkowski Story - Szokujące znalezisko w miejscu zaginięcia Iwony Wieczorek

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Czytaj więcej!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki