Iwona Wieczorek. Poszukiwania nieopodal wejścia nr 63 na plaży w Jelitkowie.

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Iwona Wieczorek. Poszukiwania nieopodal wejścia nr 63 na plaży w Jelitkowie.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Znaleziono rajstopy i dwa noże. Rutkowski: Czekamy na ekspertyzę

2021-05-20 13:01

Czekamy na ekspertyzę znalezionych rzeczy. Ten dzień może być przełomowy od prawie 11 lat - powiedział Krzysztof Rutkowski, który w środę 19 maja sprawdzał teren, w którym według jego ustaleń, mogło znajdować się ciało Iwony Wieczorek. 19-latka zaginęła w 2010 roku. Chociaż od tamtego wydarzenia minęło 11 lat, to wciąż nie wiadomo, co się stało z kobietą.

W środę 19 maja Krzysztof Rutkowski i jego ludzie sprawdzili miejsca w których, według ustaleń detektywa, mogło znajdować się ciało zaginionej Iwony Wieczorek. Sprawdzano m.in. rejon nieopodal deptaka nadmorskiego w Gdańsku Jelitkowie (wejście na plażę 63), gdzie po raz ostatni kamera monitoringu nagrała 19-latkę. Wykopano następujące rzeczy: koszulę (znajdowała się ona w reklamówce), rajstopy, spódniczkę oraz dwa noże (jeden bojowy, drugi kuchenny). Na miejscu była nasza korespondentka. - Delikatnie wyciągają rajstopy. Jest też kawałek materiału, wyglądający jak spódniczka. Są też rękawiczki foliowe. Materiał jest praktycznie przyklejony do worka. To wszystko zostanie zabezpieczone - relacjonowała korespondentka Super Expressu. Z kolei portal patriot24.net podaje, że "według wstępnych informacji odnaleziona granatowa spódniczka może być podobna do tej, która miała na sobie Iwona Wieczorek w dniu zaginięcia".

Rutkowski Story - Szokujące znalezisko w miejscu zaginięcia Iwony Wieczorek

Po południu na miejscu pojawili się policyjni technicy, który zabezpieczyli teren i otoczyli wykop policyjnym parawanem. Krzysztof Rutkowski jeszcze tego samego dnia został przesłuchany przez policję. - Czekamy na ekspertyzę znalezionych rzeczy. Ten dzień może być przełomowy od prawie 11 lat. Teren został dokładnie sprawdzony. Jeśli okaże się że jednak nie tam, to bądźcie pewni, że jeszcze wrócimy i jak mówiłem, nie spoczniemy dopóki nie doprowadzimy sprawy do końca - powiedział nasze korespondentce detektyw Krzysztof Rutkowski. Czy to, co ludzie Rutkowskiego znaleźli w środę w Jelitkowie ma związek z zaginięciem Iwony Wieczorek? Tego nie wiadomo, ustali to policja.

Portal patriot24.net próbował ustalić czy prace poszukiwawcze będą przez policję kontynuowane na tym terenie. - Ze względu na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do przedmiotu, zakresu prowadzonego śledztwa jak również wykonywanych w jego trakcie czynności - przekazał portalowi patriot24.net dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Chociaż od tego zdarzenia minęło 11 lat, wciąż nie wiadomo, co się stało z 19-letnią mieszkanką Gdańska. Więcej przeczytacie tutaj: Iwona Wieczorek zniknęła przeszło dekadę temu. Odtwarzamy ostatnie godziny [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

Sonda
Czy Twoim zdaniem sprawę Iwony Wieczorek uda się rozwiązać?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki