5-latka znaleziona martwa w domu. Matka trojga dzieci zamordowała dziewczynkę? Kluczowa opinia

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe 5-latka znaleziona martwa w domu. Matka trojga dzieci zamordowała dziewczynkę? Kluczowa opinia

Horror

5-latka znaleziona martwa w domu. Matka trójki dzieci podejrzana o morderstwo

2023-09-04 11:30

Ciało 5-letniej dziewczynki znaleziono w domu na terenie Dąbrówna (gmina Potęgowo, powiat słupski). Śledczy podejrzewają o morderstwo 33-letnią Aleksandrę B. Kobieta jest matką jeszcze dwojga dzieci. Obecnie przebywa w areszcie. W połowie września prokuratura ma poznać opinię biegłych w sprawie podejrzanej.

O sprawie martwej 5-latki w powiecie słupskim pisaliśmy po raz pierwszy 18 stycznia 2023 roku. Obok dziewczynki znaleziono matkę, którą przewieziono do szpitala. Prokuratura Rejonowa w Lęborku wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Jednak już po wstępnych wynikach sekcji zwłok dziewczynki, z których wynikało, że 5-latka zmarła w wyniku uduszenia, kierunek śledztwa się zmienił. Aleksandra B. jest podejrzana o zamordowanie córeczki. Kobieta ma jeszcze dwoje dzieci, które przebywają obecnie w spokrewnionej rodzinie zastępczej. 

Czytaj więcej o sprawie: Matka zamordowała 5-latkę?! Aleksandra trafi do aresztu z oddziałem psychiatrycznym

Dąbrówno: Aleksandra B. zamordowała 5-latkę? Ważna opinia biegłych

Matka dziewczynki usłyszała zarzut zabójstwa. Przed śledczymi milczała. - Nie ustosunkowała się do zarzutu, nie składała wyjaśnień - przekazał prokurator rejonowy Patryk Wegner. 19 stycznia Aleksandra B. została tymczasowo aresztowana.

Przedstawiciel prokuratury dodał w rozmowie z PAP, że opinia biegłych psychiatrów i psychologów z badania podejrzanej ma trafić do prokuratury w połowie września, zaznaczył, że jest ona kluczowa dla śledztwa i powinna pozwolić na zakończenie śledztwa. Badanie 33-letniej Aleksandry B. podejrzanej o zabójstwo swojej 5-letniej córki udało się przeprowadzić dopiero w połowie roku, kilka miesięcy od śmierci dziewczynki i aresztowania kobiety, która nadal przebywa na oddziale psychiatrycznym szczecińskiego aresztu. Wcześniej nie pozwalał na to stan psychiczny podejrzanej. Do tematu i kolejnych decyzji śledczych będziemy wracać w kolejnych materiałach.

Najsłynniejsi seryjni mordercy PRL

Pytanie 1 z 10
Karol Kot, krakowski morderca z lat 60. nazywany był...