Sztorm

i

Autor: DOMIN/SUPER EXPRESS Sztorm

9 w skali Beauforta. IMGW ostrzega woj. pomorskie o burzy w strefie brzegowej

2022-06-01 10:09

Ostrzeżenie drugiego stopnia o burzy w części strefy brzegowej wydał w środę Instytut Meteorologii i Gospodarki. 1 czerwca upłynie w regionie pod znakiem niebezpiecznej pogody. W woj. pomorskim mogą wystąpić gwałtowne burze z gradem, ulewami i wichurami.

Jak przekazała PAP w środę Marta Formella z Urzędu Miejskiego w Gdańsku, dyżurny synoptyk IMGW prognozuje wystąpienie burz we wschodniej części strefy brzegowej. Prognozowane są burze z porywami wiatru i intensywnymi opadami deszczu, lokalnie gradu. Porywy wiatru 8 do 9 w skali Beauforta. Ostrzeżenie obowiązuje w środę do godz. 19. Polska strefa brzegowa, to pas rozciągający się 10 NM od linii brzegowej w głąb morza. Część wschodnia S3 obejmuje obszar od Latarni Rozewie do wschodniej granicy Państwa.

Czytaj też: Tramwaje pojadą zmienioną trasą. Rozpoczyna się remont ulic w Gdańsku

W środę w północnej części kraju obowiązuje ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami z gradem, podczas których mogą wystąpić wichury i ulewy.

Szalejący sztorm na Batyku
Sonda
Czy sprawdzasz regularnie ostrzeżenia IMGW?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE