Tramwaje pojadą zmienioną trasą. Rozpoczyna się remont ulic w Gdańsku

2022-05-27 11:04
Tramwaje pojadą zmienioną trasą. Rozpoczyna się remont ulic w Gdańsku
Autor: jch Tramwaje pojadą zmienioną trasą. Rozpoczyna się remont ulic w Gdańsku

W piątek (27.05. 2022) rozpoczyna się przebudowa układu drogowego na ul. Jana z Kolna w Gdańsku. Prace będą prowadzone m.in. na torowisku, co wiąże się z wstrzymaniem ruchu przez dwa weekendy. W tym czasie tramwaje linii 8 i 10 pojadą objazdem.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku poinformował, że w piątek rozpoczynają się prace związane z przebudową układu drogowego na ul. Jana z Kolna, w sąsiedztwie powstającego kompleksu biurowego. Wykonanie części prac będzie wymagało czasowego wstrzymania ruchu tramwajowego. Jak podkreśla rzeczniczka GZDiZ Magdalena Kiljan, w weekendy: 28-29 maja oraz 11-12 czerwca wstrzymany będzie ruch tramwajowy na odcinku Węzeł Kliniczna – Marynarki Polskiej – Jana z Kolna – Wały Piastowskie – Węzeł Piastowski. W tym czasie, tramwaje linii 8 i 10 pojadą przez al. Zwycięstwa zamiast przez ul. Jana z Kolna. "Na wyłączonym z ruchu odcinku nie będzie uruchamiana autobusowa komunikacja zastępcza" - podkreśla Kiljan.

Czytaj też: Pijany strażnik miejski wjechał w autobus. Dyscyplinarka "w trybie natychmiastowym"

Ponadto, z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy. Na wysokości robót jezdnia ul. Jana z Kolna w stronę Nowego Portu zostanie zawężona do jednego pasa – zamknięty zostanie prawy pas. Rzeczniczka GZDiZ dodaje, że obniżona zostanie dopuszczalna prędkość do 50 km/h dla obu kierunków ruchu. Przebudowa układu drogowego na fragmencie ul. Jana z Kolna będzie polegać na połączeniu jej z ul. Malarzy, znajdującą się na terenach postoczniowych, gdzie powstają obecnie budynki biurowe. Jak wskazuje przedstawicielka GZDiZ, konieczne do tego będzie wykonanie nowego przejazdu przez torowisko biegnące wzdłuż ul. Marynarki Polskiej i Jana z Kolna, a także budowa nowego odcinka drogi dojazdowej do biurowców.

To najgorsza droga wjazdowa do Warszawy. W końcu wyremontują Trakt Brzeski i ul. Czecha
Sonda
Czy Gdańsk to dobre miasto do życia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE