Pijany strażnik miejski wjechał w autobus. Dyscyplinarka "w trybie natychmiastowym"

2022-05-20 8:42
Autobus
Autor: Marcin Czapnik/ZKM Gdynia Pijany strażnik miejski wjechał w autobus w Gdyni. Dyscyplinarka "w trybie natychmiastowym"

Kierowca gdyńskiego autobusu ujął w czwartek późnym popołudniem pijanego strażnika miejskiego, który, będąc po służbie, spowodował kolizję drogową. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu. Strażnik miejski zostanie zwolniony dyscyplinarnie z pracy.

Rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Gdyni Agata Grzegorczyk poinformowała PAP, że do zdarzenia doszło w czwartek o godz. 17.30 na ul. Chwaszczyńskiej. - Kiedy autobus linii R przejeżdżał przez skrzyżowanie z ulicą Brzechwy, uderzył w niego pojazd osobowy, który próbował wjechać przed miejski pojazd. Kierowca autobusu obserwował już wcześniej auto w lusterku, a dość chaotyczna jazda sprawiła, że nabrał podejrzeń, iż prowadzący pojazd może być pijany. Zatrzymał autobus w zatoczce przystankowej i pobiegł za powoli oddalającym się z miejsca kolizji samochodem. Zdołał otworzyć drzwi od strony pasażera, a kiedy poczuł silną woń alkoholu, bez zastanowienia wyrwał kluczyki ze stacyjki i przez radiotelefon wezwał służby - tłumaczyła Grzegorczyk.

Czytaj też: Bili, kopali i pluli na 15-latka. Zdziczali nastolatkowie pobili chłopaka w Starogardzie Gdańskim. Szokujące nagranie

Olsztyn. W niespełna godzinę kolizja i wypadek na jednym skrzyżowaniu!

Pierwsi na miejscu pojawili się inspektorzy nadzoru ruchu Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Przeprowadzili kontrolę trzeźwości – badanie wykazało 2,16 promila w wydychanym powietrzu i natychmiast wezwali policję. Kolejne badanie przeprowadzone już przez funkcjonariuszy wykazało 1,62 promila. Kierowca początkowo przyznał się do spowodowania kolizji w obecności inspektorów, ale po przyjeździe policji odmówił podpisania oświadczenia i wycofał wcześniejsze wyjaśnienia. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek postanowił uhonorować miejskiego kierowcę Marcina Klukacza. - Sprawca kolizji, którym okazał się strażnik miejski po służbie, na wniosek komendanta miejskiego Straży Miejskiej w Gdyni zostanie dyscyplinarnie zwolniony w trybie natychmiastowym - przekazała PAP rzeczniczka prasowa gdyńskiego magistratu.

Czytaj też: Młoda kobieta uczyła się jeździć autem. Doszło do tragedii. Nie żyje 32-latek

Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE