Młoda kobieta uczyła się jeździć autem. Doszło do tragedii. Nie żyje 32-latek

2022-05-18 13:56
Tragiczny wypadek. 26-latka uczyła się jeździć. Najechała na 32-latka
Autor: Materiały prasowe / Ochotnicza Straż Pożarna w Chwaszczynie Tragiczny wypadek. 26-latka uczyła się jeździć. Najechała na 32-latka

Prokuratura Rejonowa w Kartuzach wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Chwaszczynie (woj. pomorskie). Pijana 26-latka kierująca volkswagenem prawdopodobnie najechała na 32-latka, który uczył ją jeździć autem. Mężczyzna doznał wielonarządowych obrażeń; poniósł śmierć na miejscu. Kobiecie grozi do 12 lat więzienia.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę (15.05) na ulicy Szafirowej w Chwaszczynie (woj. pomorskie). 26-letnia kobieta kierująca volkswagenem śmiertelnie potrąciła mężczyznę. 26-latka była pijana (1,6 promila alkoholu w organizmie); nie miała prawa jazdy. Lokalny portal kartuzy.info podaje, że 32-latek prawdopodobnie uczył ją jeździć samochodem. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kartuzach. - 26-letnia kobieta nie posiadająca faktycznych umiejętności oraz wymaganych uprawnień prowadziła samochód marki VW Passat. Na drodze gruntowej, na której doszło do zdarzenia uderzyła w kamień uszkadzając miskę olejową. Zatrzymała pojazd, a gdy pokrzywdzony położył się na ziemi, aby sprawdzić rozmiar uszkodzenia, ruszyła najeżdżając na niego - informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej  w Gdańsku.

Wypadek przy ul Glinik. Kobieta uderzyła w drzewo

Prokurator zarzucił kobiecie umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie wypadku, w którym zginął 32-latek. Kobiecie grozi do 12 lat więzienia. Usłyszała również zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. - Przesłuchana w charakterze podejrzanej złożyła wyjaśnienia przyznając się do prowadzenia pojazdu w chwili zdarzenia. Przyznała się do popełnienia drugiego czynu. Prokurator podjął decyzję o skierowaniu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na okres trzech miesięcy. Wniosek został uwzględniony przez sąd - przekazała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej  w Gdańsku.

Czytaj też: Koszmarny wypadek w Niewieścinie. Ciężarówki zmiażdżyły auto. Cztery osoby nie żyją! [ZDJĘCIA]

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE