Leszek Sławoj Głódź

i

Autor: Andrzej Lange Leszek Sławoj Głódź

Abp Sławoj Leszek Głódź odpowie za TUSZOWANIE PEDOFILII? Ruszył proces!

2020-10-05 11:00

Jak ustalił portal OKO.press, z polecenia Watykanu toczy się proces kanoniczny w sprawie abp. Sławoja Leszka Głódzia. Według źródeł dziennikarzy serwisu trwa sprawdzanie, czy mogło dochodzić do tuszowania przestępstw seksualnych przez emerytowanego już metropolitę gdańskiego. Duchowni mają przeanalizować podejmowane przez hierarchę kościelnego kroki w przypadkach co najmniej czterech oskarżanych księży.

Czy mogło dochodzić do tuszowania przez abp. Sławoja Leszka Głódzia przestępstw seksualnych? Jak informuje OKO.press, pod lupę brane są działania metropolity w sprawach duchownych, którym zarzucano przestępstwa seksualne. Dziennikarze portalu ustalili, że sprawą zajmują się duchowni spoza gdańskiej diecezji, a proces kanoniczny jest wspierany również z zagranicy. Podstawą procesu są przepisy wprowadzone przed rokiem przez Ojca Świętego Franciszka.

Jak podaje OKO.press, przesłuchano już kilku istotnych świadków. Rzekome tuszowanie przestępstw seksualnych miało dotyczyć m.in. głośnej sprawy ks. Michała L. Został on skazany za gwałt na 17-latce. Do zdarzenia doszło przed dziewięcioma laty. Przed ogłoszeniem wyroku duchownego kilkukrotnie przenoszono, o czym więcej pisaliśmy w artykule KSIĄDZ GWAŁCICIEL służył w sześciu parafiach! Oto droga POTWORA z Gdańska [CZYTAJ SZCZEGÓŁY]. Abp Głódź przed sądem tłumaczył, że nie miał pojęcia o tak poważnych zarzutach.

Abp Sławoj Leszek Głódź przed niemal dwoma miesiącami przeszedł na emeryturę. Metropolita gdański złożył rezygnację z posługi, która została przyjęta przez Ojca Świętego Franciszka. Papież mianował jednocześnie administratora apostolskiego archidiecezji gdańskiej "sede vacante". Rola ta przypadła biskupowi elbląskiemu Jackowi Jezierskiemu [CZYTAJ WIĘCEJ].

Tomasz Sekielski: Państwo musi zdjąć znad kościoła parasol ochronny