Holownik - zdjęcie poglądowe

i

Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER

Szok!

Bałtyk: Zatonął dźwig portowy z holownika. Załoga statku pod wpływem alkoholu

2022-08-25 10:23

Na Bałtyku, pomiędzy Ustką a Łebą zatonął dźwig portowy holowany na barce przez holownik Odys. Do zdarzenia doszło w środę, 24 sierpnia. Sprawę wyjaśnia Komisja Badania wypadków Morskich. Jak podaje lokalny serwis Trójmiasto.pl, trzy osoby z załogi statku były nietrzeźwe.

Jako pierwszy o zatonięciu dźwigu na Bałtyku poinformował portal Trójmiasto.pl. Jak czytamy, transportowany przez holownik na barce dźwig portowy miał zatonąć podczas rejsu. Informację potwierdził Urząd Morski w Gdyni. - Urząd Morski w Gdyni przeprowadzi pomiary hydrograficzne na trasie holownika w celu zlokalizowania ładunku. Zdarzenie miało miejsce pomiędzy Łebą a Ustką - powiedziała rzeczniczka instytucji Magdalena Kierzkowska. Dodała, że informacja o zdarzeniu została przekazana w środę rano.

Czytaj również: Dziecko zmarło w trakcie porodu. Sąd uniewinnił sosnowieckich lekarzy

- O zdarzeniu powiadomiona została Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich oraz pozostałe służby. Po zawinięciu jednostki do portu, postępowanie zostanie również wszczęte przez organy administracji morskiej - dodała rzeczniczka urzędu.

Zobacz także: Znaleziono zwłoki zaginionego Mateusza? Padają mocne oskarżenia, na jaw wychodzą nowe fakty!

Stwarzanie zagrożenia ma we krwi. Za ten numer zapłaci gigantyczny mandat

Jak podaje Trójmiasto.pl, załoga statku przewożącego towar była nietrzeźwa. - W przypadku trzech załogantów wynik badania alkomatem był pozytywny. Mieli od 0,33 do prawie 0,46 promila - przekazał w rozmowie z portalem kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Jednostka wraz z holowanym pontonem w asyście straży granicznej wróciła do portu w Gdyni. Marynarze, którzy byli pod wpływem alkoholu zostali przekazani funkcjonariuszom gdyńskiej policji.

Czytaj także: Koszmarny bilans pożaru na Wyżynach. Bezwzględny żywioł zabił kobietę i dziecko

Sonda
Czy zdarzyło ci się kiedyś zrobić coś głupiego po alkoholu?