"Bomba w malborskim zamku". Wielka ewakuacja! Policja otwarcie o szczegółach działań [ZDJĘCIA]

2021-10-28 14:00
Bomba w malborskim zamku. Wielka ewakuacja! Policja otwarcie o szczegółach działań [ZDJĘCIA]
Autor: KPP Malbork

W trwającym tygodniu służby prowadziły obszerne skoordynowane działania na terenie malborskiego zamku. Potężnych rozmiarów atrakcja turystyczna na moment zmieniła się nie do poznania. Na miejscu pracowali nie tylko policjanci, lecz także strażacy, służby medyczne i żołnierze WOT-u. Co się stało? Szczegóły i zdjęcia znajdziesz poniżej.

We wtorkowe przedpołudnie, 26 października 2021 roku, komendant Straży Muzeum Zamkowego w Malborku poinformował policję o znalezieniu na dziedzińcu paczki nieznanego pochodzenia. Miały wystawać z niej przewody. - Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce policjantów, którzy potwierdzili to zgłoszenie. Ewakuowano pracowników i zwiedzających, wyznaczając strefę bezpieczeństwa. Przybyły jednostki Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Pogotowia Energetycznego i Gazowego. Z uwagi na duży obszar prowadzonych działań, ze wsparciem przybyli również żołnierze 71 Batalionu Lekkiej Piechoty w Malborku. Grupa Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z malborskiej jednostki podczas sprawdzania terenu zamku znalazła 2 osoby ranne, które zostały zaopatrzone przez medyków i ewakuowane z miejsca zagrożenia - opisuje Komenda Powiatowa Policji w Malborku. Na szczęście to wszystko tylko symulacja. Jak informuje KPP, obecne na miejscu osoby podeszły do sprawy bardzo poważnie. - Po dotarciu na miejsce grupy minerskiej Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, urządzenie wybuchowe zostało zneutralizowane - czytamy w relacji z ćwiczeń. Zdjęcia znajdziesz w poniższej galerii.

- Wspólne działania wszystkich służb były doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między uczestnikami ćwiczeń, a wnioski i uwagi będą stanowić cenny materiał dydaktyczny, który pozwoli w przyszłości poprawić i usprawnić likwidowanie zagrożeń - podaje malborska policja.

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?
Sedno Sprawy - Tadeusz Cymański
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE