Tragiczny pożar w Tczewie! Zginął mieszkaniec bloku. Wielka ewakuacja

2021-10-28 13:00
Straż pożarna / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w pożarze bloku w Tczewie (województwo pomorskie). Do zdarzenia doszło w czwartek nad ranem, 28 października 2021 roku. Jak informuje straż pożarna, ogień zajął jedno z mieszkań w czterokondygnacyjnym budynku wielorodzinnym.

Tczew: Pożar bloku [28 PAŹDZIERNIKA 2021]

O pożarze bloku w Tczewie poinformował Polską Agencję Prasową Łukasz Płusa, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Pożar wybuchł przed godziną 5:00 nad ranem w budynku wielorodzinnym przy ulicy Niepodległości 9. Mieszkanie na drugim piętrze czterokondygnacyjnego bloku całkowicie spłonęło. W pożarze zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Poszkodowani trafili do szpitala. Strażacy ewakuowali w sumie 28 osób.

- Na miejscu działało pięć zastępów straży pożarnej, ratownicy medyczni oraz policja - przekazał Łukasz Płusa.

Postępowanie w sprawie przyczyn pożaru rozpoczęła już policja. Szczegółowe okoliczności tragedii będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratora.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
Taka będzie pogoda jesienią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE