Rosyjskie bombowce przemknęły tuż przed polską platformą wiertniczą! Prowokacja na Bałtyku? [WIDEO]

2021-10-27 19:15
Su-24
Autor: Viktor Tolochko / Sputnik/EAST NEWS Su-24

Szokujące nagranie z polskiej platformy wiertniczej na Bałtyku obiegło media społecznościowe. Dwa rosyjskie bombowce Su-24 przemknęły tuż przed pracownikami platformy. "Onet" pisze wprost o "prowokacyjnym przelocie". Groźny incydent dziennikarzom portalu potwierdziło Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Do zdarzenia miało dojść zaledwie niecałe 80 kilometrów od Władysławowa.

Na krążącym po sieci nagraniu widać dwa rosyjskie bombowce Su-24, które lecą tuż nad wodą. Zbliżają się one do polskiej platformy wiertniczej na zaledwie kilkadziesiąt metrów. W tle słychać krótkie komentarze pracowników. - Tego jeszcze nie było - mówi jeden z nich, gdy z dużą prędkością zbliżają się wojskowe samoloty. Maszyny przemknęły bardzo blisko platformy. - Siły Zbrojne RP odnotowały fakt przelotu pary rosyjskich Su-24 w rejonie Morza Bałtyckiego, 26 października 2021 roku o godzinie 15:00. Statki powietrzne wykonywały lot w Rejonie Informacji Powietrznej (FIR) Kaliningrad i nie naruszyły żadnych przepisów oraz nie stwarzały zagrożenia dla bezpieczeństwa. Ponadto przestrzeń powietrzna nad platformą wiertniczą nie jest strefą zabronioną - przekazał "Onetowi" Marcin Skowron, rzecznik prasowy Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Bombowce produkcji radzieckiej mogły wylecieć z bazy w Czkałowsku, nieopodal Kaliningradu. Wciąż nie wiadomo, dlaczego tak bardzo zbliżyły się do polskiej platformy wiertniczej.

Czy Waszym zdaniem Rosja jest zagrożeniem dla Polski? Podzielcie się opinią w poniższej sondzie!

Sonda
Czy Rosja jest zagrożeniem dla Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE