Gdańsk: Samobójstwo pacjenta w psychiatryku! Wspiął się na komin i skoczył [ZDJĘCIA]

2021-10-27 18:00
Pacjent popełnił samobójstwo w psychiatryku
Autor: Marcin Gadomski

Tragiczna śmierć 30-letniego pacjenta Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Gdańsku! Mężczyzna najpierw uciekł ze spaceru. Niedługo później wspiął się na komin na terenie placówki i z niego zeskoczył. Niestety, zginął na miejscu. Szczegółowe okoliczności całego zdarzenia wyjaśniają już odpowiednie służby. Co wiemy na ten moment?

Jak ustalił korespondent "Super Expressu", 30-letni pacjent przebywał w szpitalu na gdańskim Srebrzysku od 20 sierpnia, na Oddziale Psychiatrii Sądowej. We wtorkowe przedpołudnie, 26 października 2021 roku, mężczyzna spacerował z grupą innych pacjentów po terenie placówki. Nagle odłączył się od reszty i uciekł w stronę jednego z nieużywanych obecnie budynków. Zanim jego nieobecność zauważyli opiekunowie, samobójca zdążył wspiąć się na kilkunastometrowy komin i z niego zeskoczyć. Policja i prokuratura potwierdzają "Super Expressowi", że opisane zdarzenie rzeczywiście miało miejsce w trwającym tygodniu.

- Policjanci odebrali zgłoszenie tuż po godzinie 11:00. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, policyjny technik oraz biegły z zakresu medycyny sądowej. Mundurowi szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia - mówi nam Mariusz Chrzanowski z gdańskiej policji.

Sonda
Czy polska psychiatria nadąża za problemami Polaków?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys lub masz myśli samobójcze, zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • Strona internetowa pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE