Szok!

Brutalne napady na nastolatków. "Bili, kopali po żebrach i głowie". Wiek sprawców szokuje

2023-02-02 13:31

Wejherowo: Okradli i brutalnie skatowali swoje ofiary. Mowa o trzech nieletnich, którzy wpadli w ręce miejscowych policjantów. Wiek najmłodszego ze sprawców może zszokować niejednego, podobnie zresztą jak szczegóły dokonanych przez agresorów rozbojów. Sprawę opisujemy na portalu se.pl.

Oficer prasowa KPP w Wejherowie, asp. szt. Anetta Potrykus informuje, że do obu brutalnych rozbojów doszło 29 stycznia 2023 roku. Jak ustalili policjanci, którzy otrzymali zawiadomienia w tych sprawach, w pierwszym przypadku przed godziną 13:00 w Wejherowie nieletni sprawcy najpierw ukradli telefon komórkowy 13-latkowi, poprzez wyrwanie mu go z ręki. - Kiedy chłopak próbował odzyskać swoją własność, napastnicy zaatakowali go, przewrócili na ziemię, bili i kopali po żebrach oraz głowie, wtedy też dodatkowo ukradli mu pieniądze, które miał w kieszeni - informuje policjantka.

Wejherowo. Dwa brutalne rozboje w ciągu jednego dnia. Wiek sprawców szokuje

Niestety powyżej opisane zdarzenie to nie jedyna tego typu sytuacja z dnia 29 stycznia 2023 roku. W godzinach wieczornych, do policjantów wpłynęło kolejne zgłoszenie, z którego wynikało, że także w niedzielę w Wejherowie, około godziny 22:00 prawdopodobnie ci sami sprawcy napadli na 16-latka.

- Z ustaleń mundurowych wynikało, że najpierw uderzyli pokrzywdzonego w twarz, potem przewrócili na ziemię, zaczęli go bić i kopać po całym ciele, po czym zerwali mu saszetkę, w której miał telefon komórkowy i pieniądze, a ponadto ukradli mu kurtkę, buty sportowe oraz czapkę. Po każdym z rozbojów natychmiast oddalili się z miejsca zdarzenia - przekazuje asp. szt. Potrykus.

Nieletni agresorzy z Wejherowa w areszcie. Zniszczyli sobie życie

Wynikiem intensywnych działań policjantów kryminalnych oraz prewencji z Wejherowa było zatrzymanie w poniedziałek trzech sprawców w wieku 16,15 i 14 lat. Przy 16-latku i 15-latku podczas zatrzymania policjanci znaleźli ponad 20 gramów mefedronu. Nieletni zostali umieszczeni w Policyjnej Izbie Dziecka.

- 1 lutego zostali przesłuchani przez policjantów zgodnie z poleceniem sądu. Następnie trzej zatrzymani zostali doprowadzeni do sądu rodzinnego na posiedzenie, na którym zapadła decyzja o umieszczeniu ich w schronisku dla nieletnich. Przypominamy, że za przestępstwo rozboju zgodnie z kodeksem karnym grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności - podsumowuje oficer prasowa KPP Wejherowo.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Bawił się w żołnierza i postrzelił siostrę