Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce – mapa lokalizacji

i

Autor: Polskie Elektrownie Jądrowe Pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce – mapa lokalizacji

ZDJĘCIA

Budowa polskiej elektrowni jądrowej. Niewiarygodne, co zrobili z terenem

2024-04-24 15:30

W gminie Choczewo (woj. pomorskie) trwają intensywne prace związane z budową pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Do tej pory wykarczowano 40 ha lasu, a w planach jest wycinka kolejnych 150 ha. Dodatkowo na Pomorzu, oprócz "dziury" w lesie, sporo kontrowersji budzi nowa droga na plażę.

Pomorskie. Budowa pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Wycięto hektary lasu

Gmina Choczewo (woj. pomorskie) stała się miejscem budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej. Pod ten teren wycięto do tej pory 40 ha lasu, a planowana jest wycinka kolejnych 150 ha. Na zdjęciach z budowy (pod tekstem) widać wielką "dziurę" w zielonym terenie.

To nie jest jedyna zmiana. Droga na plażę została bowiem odgrodzona niezbyt estetycznym blaszanym płotem. Mieszkańcy i turyści wyrazili swoje niezadowolenie.

Pomorskie. Tereny przeznaczone pod budowę elektrowni jądrowej. Plaża Lubiatowo i Słajszewo

Pierwsza polska elektrownia jądrowa. Rzesze oburzonych internautów

Budowa każdej elektrowni budzi spore emocje, w szczególności elektrowni jądrowej. Miejscowi nie mogą pogodzić się z wycinką lasu i nową "ozdobą" z metalu w środku lasu.

  • "Proponuję nowy slogan gminy bo obecny staje się nieaktualny: "GMINA NIENATURALNIE ZNISZCZONA"."
  • "kpina, totalna! banerami obkleić ohydną blachę? Na jaki temat? Może na temat 27 innych lokalizacji elektrownii.. dlaczego akurat padło na taki skarb natury jakim jest, a raczej był ten obszar... To koniec najpięknieszego wybrzeża Bałtyku..." - to tylko niektóre z komentarzy. Oczywiście, część osób stanęła w obronie elektrowni:
  • "musze przyznać że czytam komentarze i niedowierzam. rozumiem rozgoryczenie ludzi którzy bedą ewentualnie wysiedleni, ale elektrownia atomowa to przyszłość i interes całego kraju (...)" - czytamy.

Uważasz, że w Polsce potrzebna jest elektrownia jądrowa? Co myślisz o zmianach związanych z jej budową na Pomorzu? Zobacz poniżej zdjęcia z prowadzonych prac oraz zajrzyj do galerii, żeby zobaczyć wizualizacje projektu.

Sonda
Czy budowa elektrowni jądrowej w Polsce to dobry pomysł?
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki