Ciało 19-latki w parku 1000-lecia. Do jej śmierci doszło wskutek wypadku?

i

Autor: Screen Google Earth Prokuratura ujawniła wstępne przyczyny i okoliczności śmierci 19-latki, której ciało znaleziono w parku 1000-lecia w Chojnicach

Dziewczyna odłączyła się od znajomych

Ciało 19-latki w parku 1000-lecia. Do jej śmierci doszło wskutek wypadku?

2024-02-29 12:04

Prokuratura ujawniła wstępne przyczyny i okoliczności śmierci 19-latki, której ciało znaleziono w parku 1000-lecia w Chojnicach. Do makabrycznego odkrycia doszło w sobotę, 24 lutego, w godzinach wieczornych. Dziewczyna przebywała w grupie znajomych, ale nagle oddaliła się i już nie zwróciła. Jej ciało znajdowało się w stawie na terenie parku. Trwa śledztwo.

Chojnice. Ciało 19-latki w parku 1000-lecia

Po kilku dniach udało się wstępnie ustalić, jak doszło do śmierci 19-latki, której ciało znaleziono w parku 1000-lecia w Chojnicach. Zwłoki ujawniono w sobotę, 24 lutego, w godzinach wieczornych. Zanim doszło do tragedii, dziewczyna przebywała w grupie znajomych, od której się jednak odłączyła, by zniknąć bez śladu. Gdy ją znaleziono, już nie żyła, a jej ciało wyłowiono ze stawu znajdującego się na terenie parku. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Chojnicach, która zarządziła m.in. przeprowadzenie sekcji zwłok.

Liza walczy o życie po brutalnym gwałcie w centrum Warszawy. Wstrząsający apel jej chłopaka

Wstępne wyniki badania ujawniły, że bezpośrednią przyczyną zgonu było utonięcie. Na ciele 19-latki nie było też żadnych obrażeń, co po analizie monitoringu i przesłuchaniu świadków, w tym znajomych zmarłej, pozwala nam wykluczyć udział osób trzecich w przyczynieniu się do jej zgonu. Mogło do niego dojść do niego wskutek nieszczęśliwego wypadku, ale na razie nie chcielibyśmy szczegółowo informować, co się wydarzyło - jest na to za wcześnie - wyjaśnia Stanisław Kaszubowski, zastępca prokuratora rejonowego w Chojnicach.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. O wynikach śledztwa napisał wcześniej "Dziennik Bałtycki".

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki