Gdańsk. Pasażer wypadł z tramwaju w czasie jazdy. Wiadomo, co się stało. Znaleziono winnych

i

Autor: Karolina Misztal/REPORTER Kontrola przeprowadzona przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje ujawniła, dlaczego pasażer tramwaju linii nr 10 wypadł z pojazdu w czasie jazdy, zdj. ilustracyjne

Niesłychany wypadek

Pasażer wypadł z tramwaju w czasie jazdy. Wiadomo, co się stało. Znaleziono winnych

2024-02-29 10:31

Kontrola przeprowadzona przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje ujawniła, dlaczego pasażer tramwaju linii nr 10 wypadł z pojazdu w czasie jazdy. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic: Wały Jagiellońskie i Hucisko, gdy mężczyzna siedział na tzw. chodziku tyłem do drzwi, które nagle się otworzyły. Okazało się, że niewłaściwie zamontowano sprzęgło w silniku drzwi.

Gdańsk. Pasażer wypadł z tramwaju w czasie jazdy

Wadliwie zamontowane sprzęgło w silniku drzwi było przyczyną wypadnięcia z tramwaju w Gdańsku jednego z pasażerów - informuje Anna Dobrowolska z Gdańskich Autobusów i Tramwajów. Ustalenia to efekt kontroli, jaką zostały objęty wszystkie pojazdy spółki po zdarzeniu z dnia 7 lutego br. Poszkodowany podróżował wówczas tramwajem linii nr 10 i siedział tyłem do drzwi, będąc opartym o tzw. chodzik. W czasie jazdy przez skrzyżowanie ulic: Wały Jagiellońskie i Hucisko drzwi niespodziewanie się otworzyły, a mężczyzna wypadł na zewnątrz, nie odnosząc jednak żadnych poważnych obrażeń.

Poszkodowani z Rzeszowskich Zakładów Graficznych komentują wyrok Ryszarda P.

Przyczyną tego wypadku było wadliwie zamontowane sprzęgło silnika drzwi, za co odpowiadają nasi pracownicy z zaplecza technicznego. Zostali ukarani za swoje zachowanie, ale z uwagi na RODO nie informujemy o szczegółach. Przy okazji kontroli nie ujawniono, by do podobnego defektu doszło w jakimkolwiek innym pojeździe - wyjaśnia Dobrowolska.

O sprawie napisał wcześniej "Puls Gdańska".

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki