W kartuskim oknie życia pozostawiono noworodka.

i

Autor: Shutterstock; Tomasz Gola/Super Express;

Miała dwa dni

Dziewczynka zostawiona w kartuskim oknie życia. "Siostry modlą się za mamusię i dzieciątko"

2023-12-11 8:56

W kartuskim oknie życia pozostawiono noworodka. Dziewczynka została przewieziona do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach. Jest zdrowa. Policjanci ustalili, że osoba, która zostawiła dziecko w specjalnym oknie, nie naraziła maleństwa na niebezpieczeństwo. Siostry zakonne wykonały czynności zgodnie z procedurami.

Mająca dwa dni dziewczynka została pozostawiona w oknie życia w minioną niedzielę (10 grudnia 2023) ok. godz. 16.00. - Oficer dyżurny kartuskiej komendy otrzymał informację o znalezieniu w kartuskim oknie życia noworodka płci żeńskiej - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej oficer prasowa kartuskiej policji sierż. Aldona Naczk. - Zrobiłyśmy wszystko zgodnie z procedurami - podkreśliła w rozmowie z PAP jedna z sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego a'Paulo w Kartuzach.

Dziewczynka w kartuskim oknie życia. "Była otulona, zaopiekowana"

Dziewczynka miała dwa dni. - Była otulona, zaopiekowana - podkreśliła zakonnica i dodała, że siostry zmieniły pieluszkę i zadzwoniły do odpowiednich służb. Oficer prasowa kartuskiej policji podkreśliła, że dziewczynka została przewieziona do Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach, gdzie ją przebadano. - Według informacji lekarzy noworodek jest zdrowy - dodała Naczk.

Osoba, która zostawiła dziecko w specjalnym oknie, nie naraziła niemowlaka na niebezpieczeństwo, w związku z tym pod względem prawnym nic jej nie grozi. Siostra miłosierdzia w rozmowie z PAP podkreśliła, że "siostry modlą się za mamusię i dzieciątko, żeby trafiło do rodziny adopcyjnej". Okno życia działa w Kartuzach od 2013 r. Jest przy ul. Gdańskiej 12. Dziewczynka znaleziona w niedzielę to drugie dziecko, które tam pozostawiono.