FAŁSZYWE SMS-y od Inspekcji Sanitarnej! Dostałeś taką wiadomość? Pomorski sanepid OSTRZEGA

2020-10-16 22:00 Paweł Tabędzki
FAŁSZYWE SMS-y od Inspekcji Sanitarnej! Dostałeś taką wiadomość? Pomorski sanepid OSTRZEGA
Autor: Pixabay.com / SE FAŁSZYWE SMS-y od Inspekcji Sanitarnej! Dostałeś taką wiadomość? Pomorski sanepid OSTRZEGA

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku ostrzega mieszkańców Pomorza przed fałszywymi wiadomościami SMS, w których oszuści podszywają się pod Inspekcję Sanitarną. Przestępcy proszą o kontakt telefoniczny, grożąc przy tym, że w przeciwnym razie sprawą zajmie się policja. Jak należy reagować?

SMS-y o niepokojącej treści docierają w ostatnich dniach do wielu Polaków. - Inspekcja Sanitarna: Proszę o natychmiastowy kontakt telefoniczny pod numerem 57... w sprawie dodatniego wyniku COVID-19. W przypadku braku kontaktu sprawa zostanie skierowana na policję - czytamy. Pomorski sanepid zaprzecza autentyczności tego typu SMS-ów i ostrzega mieszkańców regionu przed oszustami.

- Inspekcja Sanitarna nigdy nie wysyłała i nie wysyła wiadomości tekstowych o takiej treści. Podejrzane SMS-y prosimy traktować jako spam oraz oszustwo - informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku w oficjalnym komunikacie.

Jak zatem należy się zachować po otrzymaniu takiej wiadomości? - W żadnym wypadku nie powinno się na nią odpowiadać czy też oddzwaniać na wskazane numery. Najlepiej usunąć ją ze skrzynki odbiorczej, a każdą próbę wyłudzenia bądź oszustwa zgłosić na policję - zaleca WSSE.

Jabłkiem w koronawirusa. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 134

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.