Gdańsk: Agresywne kobiety próbowały zakłocić nabożeństwo. Jedna miała nóż! [WIDEO]

2020-10-31 11:46 bm PAP
Gdańsk: Agresywne kobiety próbowały zakłocić nabożeństwo. Jedna miała nóż!
Autor: Google Street View Gdańsk: Agresywne kobiety próbowały zakłocić nabożeństwo. Jedna miała nóż!

Dantejskie sceny w kościele pw. Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku. Dwie młode, agresywne kobiety próbowały zakłócić nabożeństwo. Jedna przy sobie miała nóż. Sprawą zajęła się policja.

Do dantejskich scen w gdańskim kościele przy ul. Pegaza doszło w piątkowy wieczór. Jeden z uczestników nabożeństwa zarejestrowała całe zdarzenie. Widać na nim, że kobiety wtargnęły do przedsionka świątyni, były agresywne i używały wulgaryzmów. Parafianie wyprowadzili je siłą na zewnątrz.

Wiadomo, że kobiety już przed kościołem się awanturowały. Jak informuje PAP, w pewnym momencie zadzwoniły one na policję i powiedziały, że zostały zaatakowane przez grupę około 20 osób. Jedna z nich w rozmowie z funkcjonariuszami mówiła, że została zrzucona ze schodów. Druga dodała, że była dotykana przez jednego z mężczyzn "nie powie gdzie". Wideo z nagrania udostępnił portal TVP Info.

Następnie jedna z kobiet zaczęła kopać stojących mężczyzn i wyciągnęła z kieszeni przedmiot. Według relacji świadków był to nóż. Jak przekazała PAP sobotę rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku st. asp. Karina Kamińska, mundurowi prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

- Z informacji, które zdobyli policjanci wynika, że dwie kobiety wykrzykiwały niecenzuralne słowa w przedsionku kościoła. Do wnętrza świątyni nie zostały wpuszczone ze względu na postawę wiernych, którzy wychodzili z niej po skończonym nabożeństwie. Przed kościołem kobiety miały znieważać księdza oraz inne osoby. Policjanci zabezpieczyli nagranie z przebiegu tego zdarzenia. Ustalili tożsamość jednej z kobiet, która zostanie przez nich przesłuchana i niewykluczone że usłyszy zarzuty. Tożsamość drugiej jest ustalana przez policjantów - powiedziała PAP st.asp. Karina Kamińska.

Policja, Żandarmeria i Straż Narodowa chroniły kościoła. Strajkujący krzyczeli" chodźcie z nami