ZAMIESZKI pod kościołem w Poznaniu. Napastnicy mieli noże!

2020-10-28 7:47 bm
ZAMIESZKI pod kościołem w Poznaniu. Napastnicy mieli noże!
Autor: Facebook ZAMIESZKI pod kościołem w Poznaniu. Napastnicy mieli noże!

Dantejskie sceny w okolicach kościoła Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu. Doszło tam do starcia dwóch grup. Ma to związek z falą protestów, która zalała Polskę. W zamieszkach jedna osoba została ranna. Na miejscu interweniowała policja.

Do dramatycznych scen w okolicach kościoła Najświętszego Zbawiciela przy ulicy Fredry w Poznaniu doszło we wtorkowy wieczór. Radio Poznań poinformowało, że uczestnicy demonstracji przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego zaatakowali grupę katolików, którzy ochraniali kościół.

Z relacji uczestników tych wydarzeń wynika, że w ruch poszły trzonki od siekier i nóż. Jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala z raną ciętą i podejrzeniem złamania nogi.

Czytaj też: Manifestanci odwiedzili dom posła PiS! "Abortować rząd"

Na miejscu interweniowała policja, a wszyscy zostali wylegitymowani. Całe zajście można zobaczyć na poniższym wideo:

Przypomnijmy, że falę protestów całym kraju wywołał czwartkowy wyrok Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. To oznacza zerwanie tzw. "kompromisu aborcyjnego" z 1997 roku.

Kaczyński o strajku kobiet