Popierasz aborcję? Możesz mieć problem! Stanowcza deklaracja księdza z Piły

2020-10-27 13:29
Popierasz aborcję? Możesz mieć problem! Stanowcza deklaracja księdza z Piły
Autor: B. Piłat/Eska/ pixabay.com Popierasz aborcję? Możesz mieć problem! Stanowcza deklaracja księdza z Piły

Przez Polskę przetacza się fala protestów związana z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. W Pile uczniowie, którzy przygotowują się do bierzmowania dostali jednoznaczną wiadomość od księdza.

Strajk Kobiet przybiera na sile i jest wspierany przez tysiące osób. Okazuje się, że problem mogą mieć osoby, które przygotowują się do sakramentu bierzmowania.

- Informuję, że osoby popierające aborcję wykreślam z listy do bierzmowania. Nie może iść do bierzmowania ktoś kto odrzuca Biblię i nauczanie Kościoła - napisał jeden z księży z pilskiej parafii.

Ks. Andrzej Pawłowski jest odpowiedzialny za przygotowywanie młodzieży do sakrementu bierzmowania w jednej z pilskich szkół średnich.

Przypomnijmy, że falę protestów w całym kraju wywołał czwartkowy wyrok Trybunał Konstytucyjny, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. To oznacza zerwanie tzw. "kompromisu aborcyjnego" z 1997 roku.

Strajk Kobiet w Poznaniu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE