Tragedia w Pomorskiem! Czołowe zderzenie z tirem i śmierć na miejscu. Znamy szczegóły

2020-10-30 14:15 pt
Tragedia w Pomorskiem! Czołowe zderzenie z tirem i śmierć na miejscu. Znamy szczegóły
Autor: KPP Kartuzy Tragedia w Pomorskiem! Czołowe zderzenie z tirem i śmierć na miejscu. Znamy szczegóły

W czwartkowe popołudnie (29 października) w Hopowie (powiat kartuski) doszło do koszmarnego wypadku. - Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 85-letni kierowca Hyundaia czołowo zderzył się z ciężarówką podczas wyprzedzania tira - podaje pomorska policja. Niestety, starszy mężczyzna zginął.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15:00. W miejscu wypadku w Hopowie pojawili się funkcjonariusze ruchu drogowego. Jak wstępnie ustalili, 85-letni kierowca hyundaia, jadąc w kierunku Kościerzyny, nie zdążył ukończyć manewru wyprzedzania tira. Będąc jeszcze na przeciwległym pasie, czołowo zderzył się ze zbliżającym się z przeciwka samochodem ciężarowym.

- Funkcjonariusze ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki wykonali oględziny pojazdów i miejsca wypadku drogowego. Sporządzono też dokumentację fotograficzną. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowcy ciężarówek byli trzeźwi - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach.

Mundurowi przypominają kierowcom o obowiązku przestrzegania przepisów. W jesiennych warunkach trzeba być szczególnie ostrożnym. O gęstej mgle, która ma wystąpić na Pomorzu w najbliższych godzinach, przeczytasz w artykule Nowe alerty IMGW. To nie są przelewki [PROGNOZA].

Zakażone koronowirusem rodzeństwo nie żyje