UWAGA Pomorskie! Nowe alerty IMGW. To nie są przelewki [PROGNOZA]

2020-10-30 13:00 pt
UWAGA Pomorskie! IMGW wydaje ostrzeżenia. To nie są przelewki [PROGNOZA]
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE UWAGA Pomorskie! IMGW wydaje ostrzeżenia. To nie są przelewki [PROGNOZA]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś ważny komunikat dla kierowców. Od piątkowego wieczoru do sobotniego poranka (30-31 października) na Pomorzu prognozowana jest gęsta mgła. Widoczność na drogach będzie na tyle ograniczona, że prawdopodobieństwo wystąpienia wypadków drastycznie wzrośnie. Bądźcie ostrożni!

Jesienią warunki panujące na drogach bywają ekstremalnie trudne. Trzeba mieć na uwadze zmieniający się stan nawierzchni i wyraźne spadki temperatur. Kierowcy muszą bardzo uważać, gdy jazdę mgła utrudnia. Tak będzie w ciągu kolejnych kilkunastu godzin. - Prognozuje się gęste mgły miejscami ograniczające widzialność do 100 metrów - informują eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW dotyczy całego obszaru województwa pomorskiego, poza powiatem puckim. Alertem objęto także Pomorze Zachodnie, Żuławy, Warmię, Mazury, Podlasie, Suwalszczyznę czy część Mazowsza. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk oceniono na 90 procent. Synoptycy przewidują, że warunki powinny poprawić się jutro przed 10:00.

W Trójmieście i okolicach temperatura nie przekroczy dziś 12 stopni Celsjusza. W nocy słupki rtęci mogą zjechać nawet do trzeciej kreski nad zerem.

Express Biedrzyckiej - Ryszard Czarnecki: Premier powinien deeskalować protesty