Gdańsk: Arsenał w samochodzie złodzieja! Policja znalazła duże ilości amunicji

2019-12-05 9:00 PT
Gdańsk: Arsenał w samochodzie! Policja znalazła duże ilości amunicji
Autor: KMP Gdańsk Gdańsk: Arsenał w samochodzie! Policja znalazła duże ilości amunicji

Na początku tygodnia funkcjonariusze z komisariatu na Oruni zatrzymali mężczyznę, w którego samochodzie ujawniono ponad 300 sztuk amunicji. Wcześniej 43-latek ukradł ze sklepu towar wart kilkaset złotych. Mieszkaniec Malborka usłyszał zarzut, za który grozi mu do 8 lat więzienia.

Do kradzieży, która zainicjowała akcję policji, doszło w jednym z gdańskich centrów handlowych. - Funkcjonariusze pojechali na miejsce i ukarali sprawcę mandatem karnym. Skontrolowali także jego bagaż oraz samochód. Mundurowi sprawdzili, że mężczyzna zaparkował w miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej i posłużył się kartą parkingową należącą do innej osoby. Za te wykroczenia otrzymał kolejny mandat oraz punkty karne - podaje Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Na tym się jednak nie skończyło.

- Podczas kontroli Mazdy, którą przyjechał mężczyzna, mundurowi ujawnili w bagażniku ponad 300 sztuk amunicji oraz broń hukową. Wtedy 43-letni mieszkaniec Malborka został zatrzymany, po czym trafił do policyjnego aresztu. Zabezpieczona amunicja została przekazana do dalszych badań biegłemu sądowemu z zakresu balistyki - informuje KMP.

Mieszkaniec Malborka usłyszał zarzut posiadania amunicji bez wymaganego pozwolenia. Może za to trafić za kratki nawet na 8 lat.