Gdańsk: Bohaterska akcja kierowniczki pociągu! Defibrylator pozwolił uratować życie

i

Autor: Monitoring / Facebook - Mieczysław Struk Gdańsk: Bohaterska akcja kierowniczki pociągu! Defibrylator pozwolił uratować życie

Gdańsk: Bohaterska akcja kierowniczki pociągu! Defibrylator pozwolił uratować życie

2021-01-28 9:15

Udana akcja reanimacyjna na peronie! We wtorkowe popołudnie (26 stycznia) na stacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej przy gdańskim lotnisku młody mężczyzna nagle się przewrócił. Nie dawał żadnych oznak życia. Z pomocą ruszyli mu pasażer i kierowniczka pociągu POLREGIO. Wykorzystanie defibrylatora AED pozwoliło uratować człowieka! Szczegóły akcji opisał w mediach społecznościowych marszałek Mieczysław Struk.

Cichą bohaterką jest pani Anna Homernik, która skorzystała z defibrylatora AED. - Już kilka lat temu zaopatrzyliśmy w nie nasze pojazdy - tłumaczy Mieczysław Struk. Reakcja kierowniczki pociągu była błyskawiczna. Doskonale zachowała się w trudnej i stresującej sytuacji. - Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które natychmiast ruszyły z pomocą i z dużą dozą prawdopodobieństwa uratowały podróżnemu życie - pisze na Facebooku marszałek województwa pomorskiego.

Mężczyzna, który zasłabł na peronie, trafił pod opiekę medyków.

- Pamiętajcie Państwo, że defibrylatory AED to nowoczesny sprzęt, który sam prowadzi osobę udzielającą pomocy przez kolejne kroki i jest bezpieczny dla poszkodowanego. Nie wahajcie się ich używać gdy ratujecie kogoś, u kogo nie da się wyczuć pulsu czy oddechu - apeluje marszałek Mieczysław Struk.

Strajk Kobiet w Gdańsku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE