Nastolatek chciał rzucić się pod pociąg. Nieprzytomna 71-latka leżała w zamkniętym mieszkaniu

2021-01-26 15:45
Policja [zdjęcie poglądowe]
Autor: Komenda Miejska Policji w Elblągu Policja [zdjęcie poglądowe]

Lębork to niewielka miejscowość w północnej Polsce. Mieszka tu około 35 tysięcy osób. W ostatnich dniach w mieście mogło dojść do dwóch tragedii. W obu sytuacjach błyskawiczna reakcja i perfekcyjne opanowanie lokalnych funkcjonariuszy pozwoliło uratować ludzkie życie. Relacje są wstrząsające.

W trwającym miesiącu młody mieszkaniec Lęborka chciał odebrać sobie życie. Policjantom udało się mu pomóc w ostatniej chwili. - W pierwszej połowie stycznia mł. asp. Leszek Lewandowski i sierż. Adrian Klejna nie dopuścili do próby samobójczej 19-latka. Chłopak usiłował rzucić się pod pociąg. Mundurowi w porę znaleźli go i sprowadzili z torowiska, nie dopuszczając do tragicznych wydarzeń. Dzięki zaangażowaniu i szybkiej reakcji funkcjonariuszy, nastolatek trafił pod opiekę specjalistów - podaje Komenda Powiatowa Policji w Lęborku.

Do drugiego zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie (25 stycznia). Zaniepokojona sytuacją swojej sąsiadki mieszkanka Lęborka zadzwoniła na numer alarmowy. Samotnej 71-letniej kobiety nikt nie widział już od kilku dni. - Do miejsca zamieszkania starszej pani niezwłocznie skierowani zostali st. asp. Grzegorz Pilarski i post. Łukasz Wnuk-Lipiński. Drzwi były zamknięte na klucz. Mundurowi, widząc przez okno leżącą na podłodze osobę, która nie reaguje na żadne sygnały, wybili szybę i dostali się do wnętrza - podaje lęborska policja. Kobieta była nieprzytomna, dlatego stróże prawa błyskawicznie wezwali służby ratunkowe. Sami przystąpili do udzielania pierwszej pomocy do czasu przybycia załogi pogotowia. Uratowana 71-latka jest już pod opieką lekarzy.

Mając świadomość, że życie lub zdrowie innej osoby jest zagrożone, nie bójmy się chwycić za telefon. Powiadomienie w porę odpowiednich służb może okazać się decydującym czynnikiem.

Mija rok od śmierci Kobego Bryanta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE