Gdańsk: Zobaczył przez okno WISZĄCĄ KOBIETĘ. Policjant użył broni, by ratować 21-latkę

2021-01-20 14:00
Gdańsk: Policjanci uratowali osobę, która chciała popełnić samobójstwo
Autor: KMP Gdańsk Gdańsk: Policjanci uratowali osobę, która chciała popełnić samobójstwo

Tę interwencję dwóch funkcjonariuszy z Gdańska zapamięta do końca życia. Ich błyskawiczna reakcja pozwoliła uratować 21-letnią kobietę, która targnęła się na swoje życie. Drzwi do mieszkania wskazanego w zgłoszeniu były zamknięte. Liczył się czas, dlatego jeden z mundurowych postanowił przeskoczyć na balkon od sąsiadów. - Gdy zobaczył przez zamknięte okna wiszącą kobietę, przestrzelił drzwi balkonowe - mówi asp. Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, relacjonując niezwykłą akcję stróżów prawa. Szczegóły mrożą krew w żyłach.

Policjanci walczyli z czasem, a stawką było życie 21-latki. We wtorkowy wieczór (19 stycznia) gdańscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że dziewczyna chce popełnić samobójstwo. - Zaniepokojony zgłaszający powiedział oficerowi dyżurnemu, że młoda kobieta jest sama w mieszkaniu i najprawdopodobniej zamierza się powiesić. Natychmiast pod wskazany adres wysłano sierż. szt. Arkadiusza Barbachowskiego i sierż. szt. Michała Fryszkę z komisariatu na gdańskiej Oruni. Powiadomiono również straż pożarną i pogotowie - tłumaczy asp. Karina Kamińska.

Policjanci próbowali pukać i dzwonić do mieszkania Wołali, by 21-latka otworzyła drzwi. - Słyszeli dobrze, jak płacze i krzyczy, jednak nagle jej głos całkowicie ucichł. Funkcjonariusze usłyszeli hałas przewracanych przedmiotów. W trosce o zdrowie i życie kobiety jeden z mundurowych pobiegł do sąsiadów, po czym z sąsiedniego balkonu dostał się na balkon młodej kobiety. Przez okno zobaczył wiszącą już osobę. Drzwi balkonowe i okna były pozamykane, dlatego przestrzelił szybę, wszedł do pokoju i uratował 21-latkę - opowiada rzeczniczka gdańskiej policji. Na szczęście nie było za późno.

Młodą kobietę udało się w porę ściągnąć ze sznura i przywrócić jej czynności życiowe. Obecnie przebywa pod fachową opieką. Funkcjonariusze sprawdzają, dlaczego chciała popełnić samobójstwo. - Jeśli widzisz, że ktoś z twoich bliskich jest smutny bądź przygnębiony, nie pozostawaj obojętny. Zapytaj, jak możesz pomóc, uczul osoby z otoczenia na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie bądź zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń na numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać lokalizację. Pamiętaj, że w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas - apelują służby.

Pomocy w trudnych momentach można szukać w odpowiednich instytucjach. Jedną z nich jest Ośrodek Interwencji Kryzysowej przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku. Telefon 58 511 01 21 jest czynny całą dobę. Jeśli czujesz taką potrzebę, skorzystaj z bezpłatnego telefonu zaufania dla dorosłych 116 123 (codziennie od 14:00 do 22:00). Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 odpowiada każdego dnia przez 24 godziny.

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Rząd powinien być zaszczepiony w pierwszej kolejności
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE